На 04.05.2011г. в Професионална гимназия по електротехника и електроника „М.В.Ломоносов“, Горна Оряховица, се проведе състезанието „Бъди грамотен“. От заявилите участие 80 ученици се явиха 54 деца.
27 получиха награди за показани най-високи резултати, а 3 колективни награди бяха връчени за най-масово участие и добро представяне на VIII e, X ж и X e клас.
С най-високи резултати от учениците от осми клас бяха: Симона Бузова от VIII е клас, Богомил Бонев от VIII д клас и Елеонора Русева, която беше гост на състезанието ни, ученичка от VII клас на ОУ „Св. св. Кирил и Методий“. Още десет ученици от тази група получиха награди за добро представяне.
Във втората възрастова група резултатите бяха по- убедителни. С една грешка от двадесет въпроса са: Радослав Гатев от Xе клас и Даниел Николов от Xж клас.
Две грешки допусна Димитър Димитров от Xг клас. С по три пропуска са: Илия Чангов, Лора Косева, Мария Петрова, Ема Димитрова – всичките от X клас.
Още седем ученици бяха отличени с награди за добри резултати и поощрение.Наградите бяха осигурени от Академика БГ.
Състезанието амбицира учениците. Показа им, че и грамотността може да определи кои са добри и кои имат какво още да учат – до следващото „Бъди грамотен“.
Диана Петрова, учител по български език и литература

5 май, 2011 12:38 | 



Facebook
Twitter
Google+


Димитър Димитров коментира на 5 май, 2011 г., 19:24 ч.
Беше незабравимо,интересно и наистина амбициращо! Очакваме и следващото състезание с нетърпение…