Столичната френска стана на 50 години

28 ноември, 2011 11:53 | Денят, Средно образование | 1 коментар

Столичната френска стана на 50 години

9та Френска езикова гимназия „Алфонс дьо Ламартин“ отбеляза своята 50-годишнина. Честването бе с тържествен концерт, подготвен от настоящи учители и ученици. Той бе подкрепен от училищното настоятелство и с участието на изявени възпитаници на школото от всички поколения.

Училището има утвърдени традиции и успешно въздействие в обучението по френски език. Интензивното изучаване на езика се извършва по програма, включваща 20 часа по френски седмично в осми клас и от шест до осем часа в класовете след осми.

Френската гимназия осъществява образователен и културен обмен с франкофонски училища от Европа. Начинания на училището се ползват с подкрепата на Френския културен институт в София.
През 1977 г. „Алфонс дьо Ламартин“, която по това време се е казвала „Георги Кирков“, е приета за асоциирано училище към ЮНЕСКО.

1989-та е годината, в която френският президент Франсоа Митеран нарушава протокола докато е на посещение в гимназията, за да разгледа по-спокойно училището.

Подкрепете ни

Сподели   Facebook  Twitter  Google+

Още по темата

  1. от френската коментира на 28 ноември, 2011 г., 14:26 ч.

    най-якото даскало