Министър Клисарова: Подкрепям дискусията за обучението по БЕЛ

30 юли, 2013 11:00 | | 1 коментар

Министър Клисарова: Подкрепям дискусията за обучението по БЕЛ

Обучението по български език и литература очевидно вълнува българското общество. Затова приветствам инициативата на Образователния портал „Академика” за дискусия по тази толкова важна тема. Включването на широк кръг учители, родители и граждани в обсъждането би било полезно.

Същевременно МОН разработи и пусна в обращение специална интернет платформа, в която близо 5000 учители от цялата страна ще могат да споделят виждането си по програмите за обучение по български език и литература. Така ще постигнем един наистина консенсусен вариант, който МОН ще вземе под внимание при окончателното представяне на програмите по БЕЛ. Имам искреното желание и ще обсъдим възможности да се състои дебат и по другите учебни програми, тъй като изглежда, че проектите им не са били достатъчно широко обсъждани с всички заинтересовани страни от предишното ръководство на МОН. Ангажирам се лично с подкрепата на подобни дебати на сайта на „Академика”.

Проф. д-р Анелия Клисарова, дмн
Министър на образованието и науката

Подкрепете ни

Сподели   Facebook  Twitter  Google+

Още по темата

  1. Красимира Найденова коментира на 30 юли, 2013 г., 17:35 ч.

    Обучението по български език и литература е основа за развитието на всеки българин! За съжаление по телевизиите, радиата слушаме журналисти и интервюирани да говорят с десетки правоговорни грешки. Така е с министри, големи професионалисти и много, които се изявяват по медиите – просто не са забравили майчиния си диалект и нищо не са натрупали като езикова култура през обучението си, каквото и да е било.