Програмата на Оперетата за октомври 2014

23 септември, 2014 16:11 | Денят, Изкуство, Свободно време | Няма коментари

Програмата на Оперетата за октомври 2014

1.10 –сряда – 19.00 ч. МЕДИТЕРАНЕО

Концерт – спектакъл

Със специалното участие на  Георгиос Филаделфевс (Гърция)

Участват: Добрина Икономова, Валентина Корчакова, Марчо Апостолов, Живко Желев, Марио Николов, Стефан Петков, Пеньо Пирозов, Богомил Спиров

Оркестър  и балет на Музикален театър

Сценарий и режисура – Марио Николов

Диригент – Юли Дамянов

Сценография – Евгения Раева

Хореография – Антоанета Алексиева, Татяна Янева, Светлин Ивелинов

Хормайстор – Людмил Горчев

Концертмайстор – Ружа Куртева

3.10 – петък – 19.00 ч. МОЯТА ПРЕКРАСНА ЛЕЙДИ

Мюзикъл по пиесата „Пигмалион“ на Бернард Шоу

Музика – Фредерик Лоу

Участват: Аександър Мутафчийски, Иван Панев, Катерина Тупарова, Христо Сарафов, Мария Коровешова, Светлана Иванова, Калина Ангелова, Денко Проданов, Александър Василев, Румен Григоров, Димитър Павлов, Емил Митрополитски, Венцислав Динов, Георги Ханджиев

Оркестър, хор и балет на Музикален театър

Режисьор – Димитър Шарков

Диригент постановчик – Юли Дамянов

Диригент- Огнян Митонов

Сценография – Чавдар Чомаков

Художник на костюмите – Надежда Митева

Хореограф – Анна Пампулова

Хормайстор – Людмил Горчев

4.10 – събота – 19.00 ч. – ГРАФИНЯ МАРИЦА

Оперета от Имре Калман

Участват: Еделина Кънева, Пеньо Пирозов, Денко Проданов, Десислава Николова, Лъчезар Лазаров, Мария Коровешова, Емил Митрополитски, Христина Пипова, Николай Борисов, Иван Панев

Оркестър, хор и балет на Музикален театър

Режисьор постановчик – Марио Николов

Диригент постановчик – Иван Кожухаров

Сценография – Иван Токаджиев

Художник на костюмите – Чавдар Чомаков

Хореограф – Михаил Мъндруциу/Румъния/

Хормайстор – Людмил Горчев

10.10 – петък – 19.00 ч. ВИЕНСКА КРЪВ

Оперета от Йохан Щраус

Участват: Марчо Апостолов, Олга Динова, Марияна Арсенова , Венцислав Динов, Катерина Тупарова, Александър Мутафчийски, Николай Борисов, Драгомир Стойков, Тодор Велков

Оркестър, хор и балет на Музикален театър

Режисьор постановчик – проф. Румен Нейков

Диригент постановчик – Найден Тодоров

Сценография – Евгения Раева

Художник на костюмите – Цветанка Петкова – Стойнова

Хореограф – Антоанета Алексиева

Хормайстор – Людмил Горчев

11.10 – събота – 19.00 ч.– МОЯТА ПРЕКРАСНА ЛЕЙДИ

Мюзикъл по пиесата „Пигмалион“ на Бернард Шоу

Музика – Фредерик Лоу

Участват: Марчо Апостолов, Драгомир Стойков, Людмила Козарева, Николай Борисов, Надя Стефанова, Светлана Иванова, Калина Ангелова, Денко Проданов, Александър Василев, Румен Григоров, Димитър Павлов, Емил Митрополитски, Венцислав Динов, Георги Ханджиев

Оркестър, хор и балет на Музикален театър

Режисьор – Димитър Шарков

Диригент постановчик – Юли Дамянов

Сценография – Чавдар Чомаков

Художник на костюмите – Надежда Митева

Хореограф – Анна Пампулова

Хормайстор – Людмил Горчев

 17.10 –петък –  19.00 ч – ЛЕЛЯТА НА ЧАРЛИ

мюзикъл от О.Фелцман

Участват: Александър Мутафчийски, Денко Проданов, Марчо Апостолов, Сандра Петрова, Боряна Йорданова, Николай Борисов, Христо Сарафов, Юлия Маринова, Зорница Дамянова, Емил Митрополитски

Режисьор –Иван Панев

Диригент – Огнян Митонов

Сценография и костюми – Евгения Раева

Хореограф – Румен Григоров

18.10 – събота – 11.00 ч.– МАГЬОСНИКЪТ ОТ ОЗ

Мюзикъл на Харолд Арлън

по приказката „Вълшебникът от ОЗ“ от Л.Франк Баум

с музика и текстове Харолд Арлън и Е.И. Харбърг

Музикален съпровод Хърбърт Стотарт

Адаптация от Джон Кейн за Royal Shakespeare Company

По сценария на филма разпространяван от Warner Bros.

Либрето©1987, Turner Entertainment Co.

Превод – Харалампи Аничкин

Участват: Весела Делчева, Людмила Козарева, Николай Борисов, Христо Сарафов, Лъчезар Лазаров, Марчо Апостолов, Богомил Спиров, Калина Ангелова

Оркестър, хор и балет на Музикален театър

Режисьор постановчик- Нина Найденова

Диригент постановчик – Игор Богданов

Сценография- Салваторе Лиистро

Художник на костюмите- Николина Костова -Богданова

Хореограф – Боряна Сечанова

Хормайстор – Людмил Горчев

18.10 –събота –  19.00 ч. – ЦАРИЦАТА НА ЧАРДАША

Оперета от Имре Калман

Участват: Валентина Корчакова, Пеньо Пирозов, Катерина Тупарова, Александър Мутафчийски, Христо Сарафов, Светлана Иванова, Румен Григоров, Емил Митрополитски, Александър Василев

Оркестър, хор и балет на Музикален театър

Режисьор – Марио Николов

Диригент постановчик – Юли Дамянов

Сценография и костюми – Евгения Раева

Хореограф – Татяна Янева

Хормайстор – Людмил Горчев

 22.10 – сряда – 19.00ч. – Филм и концерт  за Анелия Шуманова

23.10 – четвъртък – 11.00 ч

Сцена ФОАЙЕ

ПРЕМИЕРА

КОТАРАКЪТ ШАРЛ

Мюзикъл за деца в две действия

по мотиви от приказката на Шарл Перо „Котаракът в чизми“

Музика – Жул Леви

Либрето –  Сабина Тянкова

Постановъчна версия – Калина Ангелова

Участват: Станимира Василева, Анна Вутова, Зорница Дамянова, Елица Желева, Светлана Иванова, Мария Коровешова, Боряна Йорданова, Деница Шопова, Богомил Спиров, Денко Проданов, Велин Михайлов, Александър Василев, Венцислав Динов, Румен Григоров, Калин Душков, Николай Борисов, Лъчезар Лазаров

Музикален  ръководител – Юли Дамянов

Режисьор –Калина Ангелова

Диригент – Огнян Митонов

Сценография  – Евгения  Раева

Художник на костюмите- Николина Костова -Богданова

Хореография- Антоанета Алексиева

24.10 –петък – 19.00 ч. – БЪЛГАРИ ОТ СТАРО ВРЕМЕ

Оперета от Асен Карастоянов

Ко продукция с НФА ”Филип Кутев”

Със специалното участие на

Руслан Мъйнов и Стефан Рядков

в ролите на Хаджи Генчо и Дядо Либен

Участват: Добрина Икономова, Пеньо Пирозов, Юлия Маринова, Олга Динова, Катерина Тупарова, Александър Мутафчийски, Марияна Арсенова, Иван Панев, Румен Григоров, Деница Шопова

Моми: Таня Астарджиева, Ася Цветанова, Десислава Тодорова, Галина Радева, Йоана Кулева, Хриска Маркова, Кремена Борисова, Калина Колева, Илиана Шарланджиева

Клюкарки: Евелина Проданова, Антоанета Фичерова, Росица Антонова, Николина Диковска

Оркестър, хор и балет на Музикален театър

Режисьор – Николай Априлов

Диригент постановчик – Огнян Митонов

Сценография – Атанас Велянов

Художник на костюмите – Диляна Първанова, Мариана Попова

Хореограф – Ивайло Иванов

Хормайстор – Людмил Горчев

25.10 – събота – 11.00 ч. –АЛАДИН

Мюзикъл за деца и възрастни

Музика – Марио Балтаджиев

Либрето – Иван Ангелов, Петя Миладинова

Текст на песните – Иван Ангелов

Участват: Денко Проданов, Стефан Рядков, Весела Делчева, Камен Иванов, Богомил Спиров, Сандра Петрова , Деница Шопова, Христо Сарафов, Иван Панев, Александър Василев, Драгомир Стойков, Никола Кабрузов, Валери Цветков, Николай Христов

Деца: Петя Андасарова, Пресиян – Илия Димитров, Кая Иванова, Лидия Иванова, Йоан Михайлов

Оркестър, хор и балет на Музикален театър

Режисьор – Надя Асенова

Диригент – Людмил Горчев

Сценография – Тодор Райков

Художник на костюмите – Анелия Райкова

Хореограф – Татяна Янева

25.10 – събота –  19.00 ч. – ГРАФИНЯ МАРИЦА

Оперета от Имре Калман

Участват: Валентина Корчакова, Марио Николов, Александър Мутафчийски, Людмила Козарева, Христо Сарафов, Мария Коровешова, Драгомир Стойков, Светлана Иванова, Александър Василев, Иван Панев

Оркестър, хор и балет на Музикален театър

Режисьор постановчик – Марио Николов

Диригент постановчик – Иван Кожухаров

Сценография – Иван Токаджиев

Художник на костюмите – Чавдар Чомаков

Хореограф – Михаил Мъндруциу/Румъния/

Хормайстор – Людмил Горчев

29.10 –сряда 11.00 ч– Сцена ФОАЙЕ

ПРЕМИЕРА

КОТАРАКЪТ ШАРЛ

Мюзикъл за деца в две действия

по мотиви от приказката на Шарл Перо „Котаракът в чизми“

Музика – Жул Леви

Либрето –  Сабина Тянкова

Постановъчна версия – Калина Ангелова

Участват: Станимира Василева, Анна Вутова, Зорница Дамянова, Елица Желева, Светлана Иванова, Мария Коровешова, Боряна Йорданова, Деница Шопова, Богомил Спиров, Денко Проданов, Велин Михайлов, Александър Василев, Венцислав Динов, Румен Григоров, Калин Душков, Николай Борисов, Лъчезар Лазаров

Музикален  ръководител – Юли Дамянов

Режисьор –Калина Ангелова

Диригент – Огнян Митонов

Сценография  – Евгения  Раева

Художник на костюмите- Николина Костова -Богданова

Хореография- Антоанета Алексиева

30.10 – четвъртък – 19.00 ч. – VIVA LA DIVA

Концерт – спектакъл

Участват: Солисти, оркестър, хор  и балет на Музикален театър

Сценарий и режисура – Марио Николов

Диригент – Юли Дамянов

31.10 –петък  19.00ч. – СЛУЖБОГОНЦИ

Музикална комедия по музика на Парашкев Хаджиев

Либрето Банчо Банов

И „Службогонци” от Иван Вазов

Участват: Любомир Бъчваров, Валентина Корчакова, Мария Коровешова, Христо Сарафов, Марчо Апостолов, Николай Борисов, Катерина Тупарова, Светлана Иванова, Станимира Василева, Еделина Кънева, Денко Проданов, Румен Григоров

Оркестър, хор и балет на Музикален театър

Постановъчна версия и режисура – Марио Николов

Диригент постановчик – Юли Дамянов

Сценография – Лидия Къркеланова

Художник на костюмите – Цветанка Петкова Стойнова

Хореограф – Антоанета Алексиева

Хормайстор – Людмил Горчев

Балет „Арабеск“

8.10  – сряда 19.00 ч.– CARMINA BURANA

Музика – Карл Орф

Хореография – Боряна Сечанова

Костюми – Цветанка Петкова-Стойнова

Солисти: Мариана Крънчева, Васил Дипчиков, Ангелина Гаврилова, Стефан Вучов

Участват –

Андрея Андонова, Виктория Петрова, Марина Попова, Петя Колева, Стефка Табакова,

Валери Миленков, Ервин Есен, Трайче Стойковски, Чан Тхе Чунг

15.10 –сряда  – 19.00 ч.– „CARMEN – COLLECTION”

Музика – Петър Дундаков

Хореограф – Боряна Сечанова

Сценограф, художник на костюми – Николина Костова – Богданова

Репетитор – Олеся Пантикина

По мотиви от новелата „Кармен” на Проспер Мериме и едноименната опера  на  Жорж Бизе

Участват: Тя – Ангелина Гаврилова, Той – Асен Наков, Кармен – Мариана Крънчева, Хосе – Васил Дипчиков, Ескамилио – Иван Маринов,

Смъртта – Теодора Стефанова и Андрея Андонова, Виктория Петрова, Марина Попова, Стефка Табакова, Петя Колева

Филип Миланов, Валери Миленков,Чан Тхе Чунг, Ервин Есен

Спектакълът се реализира със съдействието на „Андрюс фешън студио”, СТИНГ АД, БНР и Златина Русева

 

 

 

 

 

 

Подкрепете ни

Сподели   Facebook  Twitter  Google+

Още по темата