Програма на Музикалния театър за септември и октомври

19 септември, 2015 12:50 | Афиш | Няма коментари

Програма на Музикалния театър за септември и октомври

СЕЗОН 2015/ 2016

П Р О Г Р А М А   за М. СЕПТЕМВРИ  и  ОКТОМВРИ 2015

 

 

 

СЕПТЕМВРИ

 

15.09- вторник                 20.00ч. – Античен театър гр.Пловдив

„ХУБАВАТА ЕЛЕНА “

Оперета от Жак Офенбах

Редакция на Макс Райнхард и Ерих Волфганг Корнголд

Копродукция с ДО Пловдив

Участват: Валентина Корчакова, Пеньо Пирозов, Александър Мутафчийски, Иван Панев, Марияна Арсенова, Зорница Дамянова, Добрина Икономова, Христо Сарафов, Лъчезар Лазаров, Катерина Тупарова, Марчо Апостолов, Емил Митрополитски, Георги Ханджиев, Румен Григоров, Калина Ангелова, Деница Шопова, Станимира Василева

Режисьор постановчик – Марио Николов

Диригент постановчик – Юли Дамянов

Сценография – Николай Николов

Костюми – Цветанка Петкова – Стойнова

Хореография – Антоанета Алексиева, Светлин Ивелинов

Асистент режисьор  – Александър Мутафчийски

Хормайстор – Людмил Горчев

 

 

25.09-петък   19.00ч.

Откриване на сезон 2015/2016г

„КАРМИНА БУРАНА“ CARMINA BURANA

Музика – Карл Орф

Хореография – Боряна Сечанова

Костюми – Цветанка Петкова-Стойнова

Солисти: Мариана Крънчева, Васил Дипчиков, Ангелина Гаврилова, Стефан Вучов

 

„БОЛЕРО“

Музика – Морис Равел

Хореография – Маргарита Арнаудова

Костюми – Цветанка Петкова-Стойнова

 

 

 

ОКТОМВРИ

 

1.10 – четвъртък       19.00 ч.

ДЕН НА МУЗИКАТА

КОНЦЕРТ

Участват: Светлана Иванова, Добрина Икономова, Катерина Тупарова, Еделина Кънева, Олга Михайлова, Валентина Корчакова, Людмила Козарева, Станимира Василева

Христо Сарафов, Пеньо Пирозов, Богомил Спиров, Марчо Апостолов, Александър Мутафчийски, Лъчезар Лазаров, Стефан Петков, Денко Проданов, Тодор Велков, Александър Панайотов

Оркестър, хор и балет на Музикален театър

Режисьор – Александър Мутафчийски

Диригент – Юли Дамянов

Сценография – Евгения Раева

Костюми – Евгения Раева, Цветанка Петкова – Стойнова

Хореография – Антоанета Алексиева, Татяна Янева, Светлин Ивелинов

Хормайстор – Людмил Горчев

 

 

2.10 – петък               19.00 ч.

ВИЕНСКА КРЪВ

Оперета от Йохан Щраус

Участват: Марчо Апостолов, Олга Динова, Марияна Арсенова, Венцислав Динов, Катерина Тупарова,Александър Мутафчийски, Николай Борисов, Драгомир Стойков, Тодор Велков

Оркестър, хор и балет на Музикален театър

Режисьор постановчик – проф. Румен Нейков

Диригент постановчик – Найден Тодоров

Диригент – Огнян Митонов

Сценография – Евгения Раева

Художник на костюмите – Цветанка Петкова – Стойнова

Хореограф – Антоанета Алексиева

Хормайстор – Людмил Горчев

 

 

3.10 – събота             19.00 ч.

ХУБАВАТА ЕЛЕНА

Оперета от Жак Офенбах

Редакция на Макс Райнхард и Ерих Волфганг Корнголд

Участват: Валентина Корчакова, Пеньо Пирозов, Александър Мутафчийски, Иван Панев, Марияна Арсенова,  Зорница Дамянова, Еделина Кънева, Христо Сарафов, Лъчезар Лазаров, Катерина Тупарова, Марчо Апостолов, Емил митрополитски, Георги Ханджиев, Румен Григоров, Калина Ангелова, Деница Шопова, Станимира Василева

Оркестър, хор и балет на Музикален театър

Режисьор постановчик – Марио Николов

Диригент постановчик – Юли Дамянов

Сценография – Николай Николов

Мултимедия  – Ива Павлова

Костюми – Цветанка Петкова – Стойнова

Хореография – Антоанета Алексиева, Светлин Ивелинов

Хормайстор – Людмил Горчев

 

8.10 – четвъртък            19.00ч

СЛУЖБОГОНЦИ

Музикална комедия по музика на Парашкев Хаджиев

Либрето Банчо Банов

И „Службогонци” от Иван Вазов

Участват: Драгомир Стойков, Валентина Корчакова, Мария Коровешова, Христо Сарафов, Марчо Апостолов, Николай Борисов, Калина Ангелова, Светлана Иванова, Станимира Василева, Катерина Тупарова, Денко Проданов, Александър Василев

Оркестър, хор и балет на Музикален театър

Постановъчна версия и режисура – Марио Николов

Диригент постановчик – Юли Дамянов

Сценография – Лидия Къркеланова

Художник на костюмите – Цветанка Петкова Стойнова

Хореограф – Антоанета Алексиева

Хормайстор – Людмил Горчев

 

9.10 –петък                19.00 ч.

ЦАРИЦАТА НА ЧАРДАША

Оперета от Имре Калман

Участват: Валентина Корчакова, Пеньо Пирозов, Катерина Тупарова, Александър Мутафчийски, Христо Сарафов, Светлана Иванова, Иван Панев, Драгомир Стойков, Емил Митрополитски, Александър Василев

Оркестър, хор и балет на Музикален театър

Режисьор – Марио Николов

Диригент постановчик – Юли Дамянов

Сценография и костюми – Евгения Раева

Хореограф – Татяна Янева

Хормайстор – Людмил Горчев

 

10.10 – събота                       11.00 ч

СНЕЖАНКА И СЕДЕМТЕ ДЖУДЖЕТА

мюзикъл за деца и възрастни от Атанас Косев

Либрето Димитър Димитров

Участват: Царица-Марияна Арсенова, Снежанка- Станимира Василева, Принц- Стефан Петков, Огледало- Елена Иванова, Латернаджия- Венцислав Динов, Ловеца – Емил Митрополитски, Шут – Георги Ханджиев,  Професор – Десислава Тодорова,

Смешко- Румен Григоров, Любопитко- Галина Радева, Всезнайко- Боряна Йорданова,

Кихльо-Зорница Дамянова, Мърморко- Александър Василев, Малчуган- Божанка Груева

Балет и оркестър на Музикален театър

Музикален ръководител – Юли Дамянов

Режисьори – Юлия Маринова и Явор Радованов

Диригент – Людмил Горчев

Сценография и костюми – Екатерина Енева

Хореография-Татяна Янева

 

10.10 – събота             19.00 ч.

МОЯТА ПРЕКРАСНА ЛЕЙДИ

Мюзикъл по пиесата „Пигмалион“ на Бернард Шоу

Музика – Фредерик Лоу

Участват: Александър Мутафчийски, Драгомир Стойков, Катерина Тупарова, Христо Сарафов, Мария Коровешова, Калина Ангелова, Светлана Иванова, Денко Проданов, Александър Василев, Румен Григоров, Димитър Павлов, Венцислав Динов, Емил Митрополитски, Георги Ханджиев

Оркестър, хор и балет на Музикален театър

Режисьор – Димитър Шарков

Диригент постановчик – Юли Дамянов

Сценография – Чавдар Чомаков

Художник на костюмите – Надежда Митева

Хореограф – Анна Пампулова

Хормайстор – Людмил Горчев

 

15.10 – четвъртък     19.00 ч.

ОТ ВИЕНА ДО БРОДУЕЙ

Концерт – спектакъл

Участват: Калина Ангелова, Зорница Дамянова, Светлана Иванова, Добрина Икономова, Людмила Козарева, Валентина Корчакова, Еделина Кънева, Катерина Тупарова, Марчо Апостолов, Александър Мутафчийски, Стефан Петков, Пеньо Пирозов, Христо Сарафов

Братя в „Йосиф”:  Лъчезар Лазаров, Драгомир Стойков, Емил Митрополитски, Александър Василев, Румен Григоров, Иван Панев, Александър Мутафчийски, Тодор Велков, Георги Ханджиев, Димитър Павлов, Сердикий Попов

Оркестър, хор и балет на Музикален театър

Сценарий и режисура – Марио Николов

Диригент – Юли Дамянов

Сценография – Евгения Раева

Костюми – Евгения Раева, Цветанка Петкова – Стойнова

Хореография – Антоанета Алексиева, Татяна Янева, Светлин Ивелинов

Хормайстор – Людмил Горчев

Концертмайстор – Ружа Куртева

 

 

16.10 – петък              19.00 ч

ЛЕЛЯТА НА ЧАРЛИ
мюзикъл от О.Фелцман

Участват: Александър Мутафчийски, Денко Проданов, Марчо Апостолов, Зорница Дамянова, Боряна Йорданова, Николай Борисов, Христо Сарафов, Юлия Маринова, Катерина Тупарова, Емил Митрополитски

Режисьор –Иван Панев

Диригент – Огнян Митонов

Сценография и костюми – Евгения Раева

Хореограф – Румен Григоров

 

17.10 – събота           11.00 ч.

МАГЬОСНИКЪТ ОТ ОЗ

Мюзикъл на Харолд Арлън

по приказката „Вълшебникът от ОЗ“ от Л.Франк Баум

с музика и текстове Харолд Арлън и Е.И. Харбърг

Музикален съпровод Хърбърт Стотарт

Адаптация от Джон Кейн за Royal Shakespeare Company

По сценария на филма разпространяван от Warner Bros.

Либрето©1987, Turner Entertainment Co.

Превод – Харалампи Аничкин

Участват: Весела Делчева, Людмила Козарева, Николай Борисов, Христо Сарафов, Лъчезар Лазаров, Марчо Апостолов, Александър Мутафчийски, Калина Ангелова

Оркестър, хор и балет на Музикален театър

Режисьор постановчик- Нина Найденова

Диригент постановчик – Игор Богданов

Сценография- Салваторе Лиистро

Художник на костюмите- Николина Костова -Богданова

Хореограф – Боряна Сечанова

Хормайстор – Людмил Горчев

 

17.10 – събота                       19.00 ч.

ГРАФИНЯ МАРИЦА

Оперета от Имре Калман

Участват:Еделина Кънева, Пеньо Пирозов, Александър Мутафчийски, Людмила Козарева, Христо Сарафов, Мария Коровешова, Емил Митрополитски, Светлана Иванова, Александър Василев, Иван Панев

Оркестър, хор и балет на Музикален театър

Режисьор постановчик – Марио Николов

Диригент постановчик – Иван Кожухаров

Диригент – Огнян Митонов

Сценография – Иван Токаджиев

Художник на костюмите – Чавдар Чомаков

Хореограф – Михаил Мъндруциу/Румъния/

Хормайстор – Людмил Горчев

 

22.10 – четвъртък     19.00 ч.

ЕДНА НОЩ ВЪВ ВЕНЕЦИЯ
оперета от Йохан Щраус

Участват: Добрина Икономова, Пеньо Пирозов, Катерина Тупарова, Марчо Апостолов, Александър Мутафчийски, Юлия Маринова, Румен Григоров, Иван Панев, Емил Митрополитски, Драгомир Стойков,

Александър Василев

Оркестър, хор и балет на Музикален театър

Режисьор – Светозар Донев

Диригент – Игор Богданов

Сценография и костюми – Евгения Раева

Хореограф – Антоанета Алексиева

Хормайстор – Людмил Горчев

Цена на билетите- 8 лв.

За ученици и пенсионери – 5 лв.

 

 

 

23.10 –петък              19.00 ч.

ХУБАВАТА ЕЛЕНА

Оперета от Жак Офенбах

Редакция на Макс Райнхард и Ерих Волфганг Корнголд

Участват: Валентина Корчакова, Стефан Петков, Александър Мутафчийски, Драгомир Стойков, Олга Динова, Зорница Дамянова, Добрина Икономова, Николай Борисов, Венцислав Динов, Людмила Козарева, Марчо Апостолов, Александър Панайотов, Тодор Велков, Александър Василев, Светлана Иванова, Таня Астарджиева, Станимира Василева

Оркестър, хор и балет на Музикален театър

Режисьор постановчик – Марио Николов

Диригент постановчик – Юли Дамянов

Диригент – Игор Богданов

Сценография – Николай Николов

Мултимедия  – Ива Павлова

Костюми – Цветанка Петкова – Стойнова

Хореография – Антоанета Алексиева, Светлин Ивелинов

Хормайстор – Людмил Горчев

 

24.10 – събота           19.00 ч.

СВЕТЛАНА ИВАНОВА ВИ КАНИ…..

Концерт посветен на юбилея на звездата на Музикалния театър Светлана Иванова

Участват: Солисти, хор, балет и оркестър на Музикален театър

Режисьор –  Александър Мутафчийски

Диригент – Юли Дамянов

Сценография – Евгения Раева, Борис Стойнов

Хореография – Антоанета Алексиева, Светлин Ивелинов

Хормайстор – Людмил Горчев

                           

 

29.10-четвъртък      19.00ч.

КОНЦЕРТ – ПАГАНИНИ

Участват: Солисти, хор, балет и оркестър на Музикален театър

Диригенти– Юли Дамянов

 

31.10 – събота           11.00 ч

Сцена ФОАЙЕ

КОТАРАКЪТ ШАРЛ

Мюзикъл за деца в две действия

Музика Жул Леви

Либрето по мотиви от приказката

на Шарл Перо „Котаракът в чизми” – Сабина Тянкова

Постановъчна версия – Калина Ангелова

Участват: Станимира Василева, Денко Проданов, Анна Вутова, Александър Василев,

Светлана Иванова, Румен Григоров, Деница Шопова, Лъчезар Лазаров, Сердикий Попов, Никола Кабрузов

Синти – Светослав Лазаров, Пиано – Ирена Аврамова

Режисьор – Калина Ангелова

Диригент – Огнян Митонов

Сценография и костюми – Николина Костова – Богданова

Хореография- Антоанета Алексиева

 

 

31.10 –събота                        19.00 ч.

БЪЛГАРИ ОТ СТАРО ВРЕМЕ

Оперета от Асен Карастоянов

Ко продукция с НФА ”Филип Кутев”

Със специалното участие на

Руслан Мъйнов и Стефан Рядков

в ролите на Хаджи Генчо и Дядо Либен

Участват: : Добрина Икономова, Пеньо Пирозов, Руслан Мъйнов, Стефан Рядков, Юлия Маринова, Олга Динова, Катерина Тупарова, Александър Мутафчийски, Марияна Арсенова, Румен Григоров, Иван Панев, Деница Шопова

Моми: Таня Астарджиева, Ася Цветанова, Десислава Тодорова, Галина Радева, Йоана Кулева, Хриска Маркова, Кремена Борисова, Калина Колева

Клюкарки: Елена Иванова, Антоанета Фичерова, Росица Антонова, Николина Диковска

Оркестър, хор и балет на Музикален театър

Режисьор – Николай Априлов

Диригент постановчик – Огнян Митонов

Сценография – Атанас Велянов

Художник на костюмите – Диляна Първанова, Мариана Попова

Хореограф – Ивайло Иванов

Хормайстор – Людмил Горчев

 

 

 

03.10. събота                               11.00ч. – „Пепеляшка“ – Арабеск

21.10. сряда                  19.00ч. – „Бла-Бла“- Премиера –Арабеск

                                                       „Баядерка“

 

 

30.10 – петък                                                19.00 ч.

„CARMEN – COLLECTION”

Музика – Петър Дундаков

Хореограф – Боряна Сечанова

Сценограф, художник на костюми – Николина Костова – Богданова

Репетитор – Олеся Пантикина

 

По мотиви от новелата „Кармен” на Проспер Мериме и едноименната опера  на  Жорж Бизе

Участват: Тя – Ангелина Гаврилова, Той – Асен Наков, Кармен – Мариана Крънчева, Хосе – Васил Дипчиков, Ескамилио – Иван Маринов,

Смъртта – Теодора Стефанова

и

Александра Савова, Виктория Петрова, Марина Попова, Стефка Табакова, Петя Колева

Филип Миланов, Валери Миленков,Чан Тхе Чунг, Ервин Есен

 

Спектакълът се реализира със съдействието на „Андрюс фешън студио”, СТИНГ АД, БНР и Златина Русева

 

 

 

Подкрепете ни

Сподели   Facebook  Twitter  Google+

Още по темата