Програма на Музикалния театър за април 2016 г.

16 март, 2016 11:35 | Афиш, Изкуство, Свободно време | Няма коментари

Програма на Музикалния театър за април 2016 г.

1.04 – петък 19.00 ч.

КИКОТ

Концерт – спектакъл

Водеща – Юлия Маринова

Участват: Марияна Арсенова, Станимира Василева, Светлана Иванова, Людмила Козарева, Валентина Корчакова, Еделина Кънева, Катерина Тупарова, Марчо Апостолов, Александър Мутафчийски, Пеньо Пирозов, Стефан Петков, Денко Проданов, Христо Сарафов, Богомил Спиров

Оркестър и балет на Музикален театър

Сценарий и режисура – Александър Мутафчийски

Диригент – Юли Дамянов

Сценография – Евгения Раева

Костюми – Цветанка Петкова – Стойнова

Хореография –Антоанета Алексиева, Светлин Ивелинов

Концертмайстор – Мария Кирова

 

2.04- събота   11.00

СНЕЖАНКА И СЕДЕМТЕ ДЖУДЖЕТА

мюзикъл за деца и възрастни от Атанас Косев

Либрето Димитър Димитров

Участват: Марияна Арсенова, Валентина Корчакова, Марчо Апостолов, Елена Иванова, Венцислав Динов, Емил Митрополитски, Георги Ханджиев, Десислава Тодорова, Румен Григоров, Галина Радева, Боряна Йорданова, Ася Цветанова, Александър Василев, Божанка Груева

Балет и оркестър на Музикален театър

Музикален ръководител – Юли Дамянов

Режисьори – Юлия Маринова и Явор Радованов

Диригент – Людмил Горчев

Сценография и костюми – Екатерина Енева

Хореография-Татяна Янева

 

2.04 –събота 19.00 ч.

БЪЛГАРИ ОТ СТАРО ВРЕМЕ

Оперета от Асен Карастоянов

Ко продукция с НФА ”Филип Кутев”

Със специалното участие на

Руслан Мъйнов и Стефан Рядков

в ролите на Хаджи Генчо и Дядо Либен

Участват: Катерина Тупарова, Стефан Петков, Юлия Маринова, Еделина Кънева, Станимира Василева, Богомил Спиров, Калина Ангелова, Румен Григоров, Иван Панев, Деница Шопова

Моми: Таня Астарджиева, Ася Цветанова, Десислава Тодорова, Галина Радева, Йоана Кулева, Хриска Маркова, Кремена Борисова, Калина Колева

Клюкарки: Елена Иванова, Евелина Проданова, Росица Антонова, Николина Диковска

Оркестър, хор и балет на Музикален театър

Режисьор – Николай Априлов

Диригент постановчик – Огнян Митонов

Диригент – Людмил Горчев

Сценография – Атанас Велянов

Художник на костюмите – Диляна Първанова, Мариана Попова

Хореограф – Ивайло Иванов

Хормайстор – Людмил Горчев

 

 

3.04 –НЕДЕЛЯ         11.00 ч

КАМЕРНА СЦЕНА

КОТАРАКЪТ ШАРЛ

Мюзикъл за деца в две действия

Музика Жул Леви

Либрето по мотиви от приказката

на Шарл Перо „Котаракът в чизми” – Сабина Тянкова

Постановъчна версия – Калина Ангелова

Участват: Станимира Василева, Денко Проданов, Елица Желева, Венцислав Динов, Светлана Иванова, Румен Григоров, Деница Шопова, Лъчезар Лазаров, Сердикий Попов, Никола Кабрузов

Музикален съпровод – Светослав Лазаров, Пиано – Ирена Аврамова

Режисьор – Калина Ангелова

Диригент – Огнян Митонов

Сценография и костюми – Николина Костова – Богданова

Хореография- Антоанета Алексиева

 

 

8.04- петък     19.00 ч.

ЦАРИЦАТА НА ЧАРДАША

Оперета от Имре Калман

Участват: Валентина Корчакова, Марчо Апостолов, Катерина Тупарова,

Александър Мутафчийски, Христо Сарафов, Светлана Иванова, Румен Григоров, Драгомир Стойков, Димитър Павлов, Александър Василев

Оркестър, хор и балет на Музикален театър

Режисьор – Марио Николов

Диригент постановчик – Юли Дамянов

Сценография и костюми – Евгения Раева

Хореограф – Татяна Янева

Хормайстор – Людмил Горчев

 

9.04 –събота                                19.00ч.

„ФАНТОМИТЕ НА ОПЕРЕТАТА “

Концерт- спектакъл

Участват: Калина Ангелова, Олга Динова, Светлана Иванова, Добрина Икономова, Людмила Козарева, Мария Коровешова, Валентина Корчакова, Христина Пипова, Катерина Тупарова, Деница Шопова, Марчо Апостолов, Николай Борисов, Александър Василев, Румен Григоров, Венцислав Динов, Александър Мутафчийски, Иван Панев, Христо Сарафов, Богомил Спиров, Георги Ханджиев

Оркестър, хор и балет на Музикален театър

Диригент – Юли Дамянов

Режисьор – Димитър Шарков

Сценография – Евгения Раева, Георги Златанов

Художник на костюмите – Цветанка Петкова – Стойнова

Хореограф- Радослав Радев

Хормайстор – Людмил Горчев

Концертмайстор – Мария Кирова

 

10.04– НЕДЕЛЯ       11.00ч.

Камерна сцена

ЯН БИБИЯ

Мюзикъл за деца по едноимената повест на Елин Пелин

музика на Димитър Вълчев

Либрето – Димитър Димитров

Участват: Мартин Проданов, Божанка Груева, Йоана Кулева, Александър Василев, Георги Ханджиев, Димитър Павлов, Тодор Велков, Ася Цветанова, Десислава Тодорова, Николай Димов, Галина Радева, Кремена Борисова

Режисьор – Явор Радованов

Сценография и костюми- Евгения Раева

Музикален съпровод – Людмила Митрополитска

 

14.04 – четвъртък          19.00ч

ВЕСЕЛАТА ВДОВИЦА

Оперета от Франц Лехар

Участват: Добрина Икономова, Богомил Спиров, Христо Сарафов, Катерина Тупарова, Пеньо Пирозов, Румен Григоров, Иван Панев, Ася Цветанова, Лъчезар Лазаров, Юлия Маринова, Тодор Велков, Явор Радованов

Оркестър, хор и балет на Музикален театър

Режисьор – Инара Гулиева (гост от Московската оперета)

Диригент постановчик – Игор Богданов

Асистент режисьор – Юлия Маринова

Сценография – Борис Стойнов

Художник на костюмите – Цветанка Петкова Стойнова

Хореограф –Катя Богданова

Хормайстор – Людмил Горчев

 

15.04 –петък  19.00 ч.

МОЯТА ПРЕКРАСНА ЛЕЙДИ

Мюзикъл по пиесата „Пигмалион“ на Бернард Шоу

Музика – Фредерик Лоу

Участват: Александър Мутафчийски, Иван Панев, Катерина Тупарова, Николай Борисов, Мария Коровешова, Калина Ангелова, Светлана Иванова, Денко Проданов, Александър Василев, Румен Григоров, Димитър Павлов, Венцислав Динов, Емил Митрополитски, Сердикий Попов

Оркестър, хор и балет на Музикален театър

Режисьор – Димитър Шарков

Диригент постановчик – Юли Дамянов

Диригент – Огнян Митонов

Сценография – Чавдар Чомаков

Художник на костюмите – Надежда Митева

Хореограф – Анна Пампулова

Хормайстор – Людмил Горчев

 

 

 

16.04- събота 11.00ч

КАМЕРНА СЦЕНА

ЗЛАТНОТО ПЕТЛЕ

По музика на Вячеслав Улановски

Либрето – Владимир Орлов

Участват: Димитър Павлов, Деница Шопова, Зорница Дамянова, Таня Астарджиева, Йоана Кулева, Кремена Борисова, Галина Радева

Режисьор – Юлия Маринова

Художник – Георги Златанов

Костюми – Цветанка Петкова – Стойнова

Хореограф – Катя Богданова

Пиано – Ирена Аврамова

 

16.04–събота   19.00 ч.

ХУБАВАТА ЕЛЕНА

Оперета от Жак Офенбах

Редакция на Макс Райнхард и Ерих Волфганг Корнголд

Участват: Валентина Корчакова, Пеньо Пирозов, Александър Мутафчийски, Драгомир Стойков, Олга Динова, Христина Пипова, Еделина Кънева, Христо Сарафов, Лъчезар Лазаров, Людмила Козарева, Марчо Апостолов, Александър Панайотов, Тодор Велков, Румен Григоров, Калина Ангелова, Таня Астарджиева, Анна Вутова,

Оркестър, хор и балет на Музикален театър

Режисьор постановчик – Марио Николов

Диригент постановчик – Юли Дамянов

Сценография – Николай Николов

Мултимедия – Ива Павлова

Костюми – Евгения Раева, Цветанка Петкова – Стойнова

Хореография – Антоанета Алексиева, Светлин Ивелинов

Хормайстор – Людмил Горчев

 

17.04- НЕДЕЛЯ   11.00ч

КАМЕРНА СЦЕНА

ЗЛАТНОТО ПЕТЛЕ

По музика на Вячеслав Улановски

Либрето – Владимир Орлов

Участват: Тодор Велков, Станимира Василева, Катерина Тупарова, Елена Иванова, Божанка Груева, Ася Цветанова, Десислава Тодорова

Режисьор – Юлия Маринова

Художник – Георги Златанов

Костюми – Цветанка Петкова – Стойнова

Хореограф – Катя Богданова

Пиано – Ирена Аврамова

 

17.04- НЕДЕЛЯ           17.00ч.

КАМЕРНА СЦЕНА

На чаша шампанско с Арон Аронов

С участието на Марияна Арсенова и Пеньо Пирозов

Режисьор – Румен Григоров

Пиано – Ваня Петрова

 

 

 

 

 

21.04 – четвъртък                 19.00ч.

ЦИГАНСКИ БАРОН
оперета от Йохан Щраус

Участват: Марияна Арсенова, Пеньо Пирозов, Олга Динова, Христо Сарафов, Зорница Дамянова, Иван Панев, Юлия Маринова, Денко Проданов, Венцислав Динов, Димитър Павлов, Сердикий Попов

Солисти на балета: Йоанна Стоянова, Трайче Костовски

Оркестър, хор и балет и на Музикален театър

Режисьор – Юлия Маринова

Музикален ръководител и диригент-Игор Богданов

Сценография и костюми – Евгения Раева

Хореограф постановчик – Катя Богданова

Хормайстор – Людмил Горчев

 

22.04- петък   19.00 ч.

ЦАРИЦАТА НА ЧАРДАША

Оперета от Имре Калман

Участват: Добрина Икономова, Пеньо Пирозов, Станимира Василева,Александър Мутафчийски, Венцислав Динов, Калина Ангелова, Иван Панев, Иван Бенчев, Емил Митрополитски, Александър Василев

Оркестър, хор и балет на Музикален театър

Режисьор – Марио Николов

Диригент – Огнян Митонов

Сценография и костюми – Евгения Раева

Хореограф – Татяна Янева

Хормайстор – Людмил Горчев

 

23.04- събота     11.00ч

КАМЕРНА СЦЕНА

ДА ЦЕЛУНЕШ ПРИНЦЕСА

Музика – Юлиян Слабаков

Либрето – Панчо Панчев

Приказката на Андерсен „Свинарят”

Участват: Станимира Василева, Денко Проданов, Деница Шопова, Людмила Козарева, Емил Митрополитски

Режисьор – Юлия Маринова

Музикален ръководител- Светослав Лазаров

Сценография и костюми- Евгения Раева

Хореография- Румен Григоров

Музикален съпровод- Светослав Лазаров

Пиано – Ирена Аврамова

 

24.04- НЕДЕЛЯ     11.00ч

КАМЕРНА СЦЕНА

ДА ЦЕЛУНЕШ ПРИНЦЕСА

Музика – Юлиян Слабаков

Либрето – Панчо Панчев

Приказката на Андерсен „Свинарят”

Участват: Йоана Кулева, Александър Панайотов, Юлия Маринова, Катерина Тупарова, Александър Василев

Режисьор – Юлия Маринова

Музикален ръководител- Светослав Лазаров

Сценография и костюми- Евгения Раева

Хореография- Румен Григоров

Музикален съпровод- Светослав Лазаров

Пиано – Ирена Аврамова

 

24.04- НЕДЕЛЯ           17.00ч.

КАМЕРНА СЦЕНА

На чаша шампанско с Мила Паунова

С участието на Олга Динова, Венцислав Динов, Стефан Петков

Режисьор – Румен Григоров

 

26.04 – вторник        19.00 ч.  

ПРИЛЕПЪТ

оперета от Йохан Щраус

Участват: Добрина Икономова, Богомил Спиров, Александър Василев, Зорница Дамянова, Олга Динова, Стефан Петков, Венцислав Динов, Александър Мутафчийски, Иван Панев, Румен Григоров, Зорница Дамянова („Пролетни гласове“)

Оркестър, хор и балет на Музикален театър

Режисьор – Светозар Донев

Диригент – Юли Дамянов

Сценография и костюми – Евгения Раева

Хореограф – Светлин Ивелинов

Хормайстор – Людмил Горчев

 

27.04 –сряда                         11.00 ч. и 19.00ч.

РИБАРЯТ И НЕГОВАТА ДУША

Поп-опера по приказката на Оскар Уайлд

Музика – Минко Ламбов

Либрето – Ана Топалова

Диригент – Кирил Ламбов

Режисьор – Ана Топалова

Сценография и 3D визуализация- Полина Герасимова

Костюмите – Кремена Халваджиян

Хореография – Татяна Янева

Хормайстор – Людмил Горчев

 

28.04 – четвъртък     19.00 ч.

ЕДНА НОЩ ВЪВ ВЕНЕЦИЯ
оперета от Йохан Щраус

Участват: Добрина Икономова, Пеньо Пирозов, Катерина Тупарова, Богомил Спиров, Александър Мутафчийски, Юлия Маринова, Румен Григоров, Иван Панев, Емил Митрополитски, Явор Радованов, Александър Василев

Оркестър, хор и балет на Музикален театър

Режисьор – Светозар Донев

Диригент – Игор Богданов

Сценография и костюми – Евгения Раева

Хореограф – Антоанета Алексиева

Хормайстор – Людмил Горчев

Цена на билетите- 8 лв.

За ученици и пенсионери – 5 лв.

 

 

7.04- четвъртък                    19.00ч.

ПРЕМИЕРА

ДАНС КРИМИНАЛЕ

Премиери 31 март и 7 април 2016

„Шест малки негърчета

Хореография – Мариана Крънчева

Сценография – Яна Дворецка

Музика –Музикален колаж

Участват: Андрея Андонова, Ангелина Гаврилова, Виктория Петрова, Стефка Табакова, Васил Дипчиков и Стефан Вучов

„Кръвожаден

Хореография – Филип Миланов

Музика – Хорхе Мендес

Сценография – Яна Дворецка

Костюми – Силвана Илиева

Участавт: Константина Ханджиева/Виктория Петрова, ПетяКолева/Цвета Захова, Васил Дипчиков, Стефан Вучов, Светлозар Тинев

 

 

9.04- събота 11.00 ч.

ПЕПЕЛЯШКА

музика – Сергей Прокофиев,

хореография – Мариана Крънчева,

сценография – Екатерина Енева,

костюми – Цветанка Петкова-Стойнова

мултимедийна визия – Никола Налбантов

Участват: Таня Кацарова, Ангелина Гаврилова, Виктория Петрова , Марина Попова , Петя Колева , Стефка Табакова, Андрея Андонова , Мария Касабова

Васил Дипчиков, Филип Миланов , Стефан Вучов, Валери Миленков, Ервин Есен , Светлозар Тинев, Чан Тхе Чунг

 

23.04- събота         19.00ч.

ПАНДОРА

Музика  – Пол ван Брюхе и Петър Дундаков

Хореография – Боряна Сечанова

Сценография и костюми – Никола Налбантов

Диригент Пламен Джуров,

Текстове на песните – Берто Рейндерс

Превод – Димитър Кабаков

Репетитор – Олеся Пантикина

 

 Със специалното участие на

 Цветана Бандаловска – солист Софийска опера и балет

 

Евелина Христова и Даниела Димитрова. – „Мистерия на българските гласове“

 

 камерен оркестър „Софийски солисти”

 в изпълнение на БАЛЕТ „АРАБЕСК“

 

 

ПРОМОЦИОНАЛЕН ПАКЕТ „СЕМЕЙСТВО”

За стимулиране семейните посещения на спектаклите

На ДМБЦ- София

Заплаща се цената на 2 билета

И едно безплатно място

За „СЕМЕЙСТВО+” -2 билета на съответната цена и две места безплатно

Промоционални цени за пенсионери, студенти и ученици

Балкон – цена 6.00лв.

срещу представяне на документ, удостоверяващ правото за ползване на обявената отстъпка

 

 

ИНФОРМАЦИЯ И ЗАЯВКИ ЗА КОЛЕКТИВНИ ПОСЕЩЕНИЯ тел. 02 9445089

КАСА „МУЗИКАЛЕН ТЕАТЪР” бул. „В.Левски” 100, тел.02 943 1979

онлайн билети- http://www.theater.bg

http://www.musictheatre.bg       http://www.arabesque.bg

e-mail: operetta.bg@gmail.com     arabesque@arabesque.bg

 

 

 

 

 

 

 

 

Подкрепете ни

Сподели   Facebook  Twitter  Google+

Още по темата