Програма на Музикалния театър за м. май 2016

29 април, 2016 11:18 | Афиш, Култура | Няма коментари

Програма на Музикалния театър за м. май 2016

 

 

4.05 -сряда     19.00 ч

ЛЕЛЯТА НА ЧАРЛИ
мюзикъл от О.Фелцман

Участват: Александър Мутафчийски, Денко Проданов, Марчо Апостолов, Зорница Дамянова, Боряна Йорданова, Николай Борисов, Христо Сарафов, Юлия Маринова, Катерина Тупарова, Емил Митрополитски

Режисьор –Иван Панев

Диригент – Огнян Митонов

Сценография и костюми – Евгения Раева

Хореограф – Румен Григоров

 

 

5.05 – четвъртък       19.00 ч.

КИКОТ

Концерт – спектакъл

Водеща – Юлия Маринова

Участват: Марияна Арсенова, Станимира Василева, Светлана Иванова, Добрина Икономова, Людмила Козарева, Валентина Корчакова, Еделина Кънева, Катерина Тупарова, Марчо Апостолов, Александър Мутафчийски, Пеньо Пирозов, Стефан Петков, Денко Проданов, Христо Сарафов, Богомил Спиров

Оркестър и балет на Музикален театър

Сценарий и режисура –  Александър Мутафчийски

Диригент – Юли Дамянов

Сценография – Евгения Раева

Костюми – Цветанка Петкова – Стойнова

Хореография –Антоанета Алексиева, Светлин Ивелинов

Концертмайстор – Мария Кирова

 

13.05- петък   19.00 ч.

ЦАРИЦАТА НА ЧАРДАША

Оперета от Имре Калман

Участват: Валентина Корчакова, Марчо Апостолов,Станимира Василева,  Богомил Спиров, Христо Сарафов, Светлана Иванова, Румен Григоров, Драгомир Стойков, Емил Митрополитски, Александър Василев

Оркестър, хор и балет на Музикален театър

Режисьор – Марио Николов

Диригент – Огнян Митонов

Сценография и костюми – Евгения Раева

Хореограф – Татяна Янева

Хормайстор – Людмил Горчев

 

14.05- събота   11.00ч

КАМЕРНА СЦЕНА

ЗЛАТНОТО ПЕТЛЕ

По музика на Вячеслав Улановски

Либрето – Владимир Орлов

Участват: Димитър Павлов, Деница Шопова, Зорница Дамянова, Таня Астарджиева, Йоана Кулева, Кремена Борисова, Галина Радева

Режисьор – Юлия Маринова

Художник – Георги Златанов

Костюми – Цветанка Петкова – Стойнова

Хореограф – Катя Богданова

Пиано – Ирена Аврамова

 

 

14.05 – събота           19.00 ч.

„Шоуто трябва да продължи“

Концерт- спектакъл с хитове от най-популярните мюзикъли

Участват: Олга Динова, Добрина Икономова, Людмила Козарева, Еделина Кънева, Деница Шопова, Весела Делчева- гост, Марчо Апостолов, Румен Григоров, Александър Мутафчийски, Пеньо Пирозов, Христо Сарафов, Богомил Спиров,  Георги Ханджиев

Оркестър, хор и балет на Музикален театър

Режисьор –  Бойко Илиев

Диригент – Игор Богданов

Сценография –Георги Златанов

Костюми – Цветанка Петкова – Стойнова

Хореография – Антоанета Алексиева, Татяна Янева,  Светлин Ивелинов

Хормайстор – Людмил Горчев

 

 

15.05– НЕДЕЛЯ       11.00ч. и 16.00ч.

КАМЕРНА СЦЕНА

ЯН БИБИЯН

Мюзикъл за деца  по едноимената повест на Елин Пелин

музика на Димитър Вълчев

Либрето – Димитър Димитров

Участват: Боряна Йорданова, Дарина Райчева, Йоана Кулева, Александър Василев, Георги Ханджиев, Димитър Павлов, Тодор Велков, Ася Цветанова, Десислава Тодорова, Николай Димов, Галина Радева, Кремена Борисова

Режисьор – Явор Радованов

Сценография и костюми- Евгения Раева

Музикален съпровод – Людмила Митрополитска

 

 

20.05  – петък            19.00ч.

РИБАРЯТ И НЕГОВАТА  ДУША

Поп-опера по  приказката на Оскар Уайлд

Музика – Минко Ламбов

Либрето – Ана Топалова

Участват: Станислава Христова, Анна Топалова, Йоана Драгнева, Ненчо Балабанов, Николай Дограмаджиев, Стефан Владимиров, Марияна Добрева, Димо Алексиев, Румен Григоров, Тодор Велков, Георги Ханджиев, Стефан Илиев, Александър Василев, Константин Лунгов

Диригент – Кирил Ламбов

Режисьор – Ана Топалова

Сценография и 3D визуализация- Полина Герасимова

Костюмите – Кремена Халваджиян

Хореография – Татяна Янева

Хормайстор – Людмил Горчев

 

21.05 – събота                19.00ч

ВЕСЕЛАТА ВДОВИЦА

Оперета от Франц Лехар

Участват: Добрина Икономова, Богомил Спиров, Христо Сарафов, Зорница Дамянова, Пеньо Пирозов, Румен Григоров, Иван Панев, Ася Цветанова, Лъчезар Лазаров, Юлия Маринова, Тодор Велков, Явор Радованов

Оркестър, хор и балет на Музикален театър

Режисьор – Инара Гулиева (гост от Московската оперета)

Диригент постановчик – Игор Богданов

Асистент режисьор – Юлия Маринова

Сценография – Борис Стойнов

Художник на костюмите – Цветанка Петкова Стойнова

Хореограф –Катя Богданова

Хормайстор – Людмил Горчев

 

 

27.05- петък и 28.05- събота     19.00ч.

ПРЕМИЕРА

Любов и смърт в

МУЛЕН  РУЖ“

Мюзикъл                    

Участват:Весела Делчева, Десислава Николова, Антоанета Добрева-Нети, Дарин Ангелов, Денко Проданов, Николай Борисов, Христо Сарафов, Георги Низамов, Марчо Апостолов, Богомил Спиров, Румен Григоров,Александър Мутафчийски, Александър Панайотов, Светослав Клинчаров, Лъчезар Лазаров, Георги Ханджиев, Олга Динова, Деница Шопова, Йоана Стоянова, Марлена Тодорова, Владимир Грудков, Николай Йорданов, Драгомир Стойков, Емил Митрополитски, Мартин Василев, Трайче Стойковски, Илона Иванова, Инна Лазарова, Александър Василев, Тодор Велков, Драгомир Драганов, Дарина Велева, Божанка Груева,

Сценарий и режисура Бойко Илиев
Музикално ръководство и оркестрация Левон Манукян
Симфонични оркестрации Левон Манукян, Георги Милтиядов

Диригент-  Левон Манукян

Сценография- Георги Златанов
Художник на костюмите- Цветанка Петкова-Стойнова
Хореография- Марлена Тодорова
Ас.хореограф Светослав Владимиров
Хормайстор Людмил Горчев
Концертмайстор Мария Кирова
Ас.диригент- Светослав Лазаров
Ас.режисьори- Явор Радованов, Румен Григоров

 

 

29.05. НЕДЕЛЯ         18.00ч.

 „Да се докоснем до арменската душевност“

   Концерт

БАЛЕТ

 

                                                                                 

12.05- четвъртък                  19.00 ч.

CARMINA BURANA

Музика – Карл Орф

Хореография – Боряна Сечанова

Костюми – Цветанка Петкова-Стойнова

Солисти: Мариана Крънчева, Васил Дипчиков,

Ангелина Гаврилова, Стефан Вучов,  Станислав Димитров, Филип Миланов

Участват: Андрея Андонова, Виктория Петрова, Марина Попова,  Петя Колева, Стефка Табакова и  Валери Миленков Ервин Есен, Светлозар Тинев, Чан Тхе Чунг

 

BOLERO

Музика – Морис Равел

Хореография – Маргарита Арнаудова

Костюми – Мария Трендафилова

Солисти: Константина Ханджиева, Асен Наков, Васил Дипчиков, Стефан Вучов

Участват: Ангелина Гаврилова, Андрея Андонова, Виктория петрова, Марина Попова, Мариана Крънчева, Петя Колева, Стефка Табакова, Теодора Друмева, Цвета Захова и Валери Миленков, Ервин Есен, Георги Капитански,  СветлозарТинев,, Станислав Димитров, Филип Миланов, Чан Тхе Чунг

 

 

 

19.05.четвъртък                         19.00ч. – „Чакалнята“ – Арабеск

                                                                                            Премиера

Музика –  К.Сен Санс, М.Равел, К.Дебюси, И.Стравински, С.Прокофиев, А.Хачатурян

Идея,хореография и сценография – Росен Михайлов

 

Участват: Ангелина Гаврилова, Андрея Андонова, Виктория Петрова, Елизабет Якимова, Константина Ханджиева, Мария Касабова, Марина Попова, Петя Колева, Стефка Табакова, Стефани Ханджийска, Теодора Друмева

Валери Миленков, Ервин Есен, Стефан Вучов , Светлозар Тинев, Чан Тхе Чунг

 

 

 

ПРОМОЦИОНАЛЕН ПАКЕТ „СЕМЕЙСТВО”

За стимулиране семейните посещения на спектаклите

На ДМБЦ- София

Заплаща се цената на 2 билета

И едно безплатно място

За „СЕМЕЙСТВО+” -2 билета на съответната цена и две места безплатно

Промоционални цени за пенсионери, студенти и ученици

Балкон – цена 6.00лв.

срещу представяне на документ, удостоверяващ правото за ползване на обявената отстъпка

 

 

ИНФОРМАЦИЯ И ЗАЯВКИ ЗА КОЛЕКТИВНИ ПОСЕЩЕНИЯ тел. 02 9445089

КАСА „МУЗИКАЛЕН ТЕАТЪР” бул. „В.Левски” 100, тел.02 943 1979

онлайн билети- http://www.theater.bg

http://www.musictheatre.bg       http://www.arabesque.bg

 

 

 

 

 

Подкрепете ни

Сподели   Facebook  Twitter  Google+

Още по темата