Програма на Музикалния театър за ноември 2016

19 октомври, 2016 10:02 | Афиш, Култура | Няма коментари

Програма на Музикалния театър за ноември 2016

СЕЗОН 2016/ 2017

 

П Р О Г Р А М А            за М.  НОЕМВРИ 2016

 

1.11 – вторник          19.00 ч.

ТЪРЖЕСТВЕНА ЦЕРЕМОНИЯ

ПО ВРЪЧВАНЕ НА НАГРАДИТЕ

НА СБМТД и КЛАСИК ФМ

„КРИСТАЛНА ЛИРА”

 

СБМТД – Кристална лира

 

2.11–сряда       19.00 ч.

БЛЯСЪКЪТ НА ОПЕРЕТАТА И МЮЗИКЪЛА

Концерт

Участват: Добрина Икономова, Олга Динова, Светлана Иванова, Людмила Козарева, Еделина Кънева, Катерина Тупарова, Илона Иванова

Марчо Апостолов, Румен Григоров, Александър Мутафчийски, Христо Сарафов, Богомил Спиров, Георги Ханджиев

Оркестър, хор и балет на Музикален театър

Диригент – Юли Дамянов

Режисьор –  Александър Мутафчийски

Сценография –Евгения Раева

Костюми – Цветанка Петкова – Стойнова

Хореография – Антоанета Алексиева, Светлин Ивелинов, Станислав Стефанов, Йоанна Стоянова, Татяна Янева

Хормайстор – Людмил Горчев

 

4.11 –петък                19.00 ч.

ЦАРИЦАТА НА ЧАРДАША

Оперета от Имре Калман

Участват: Валентина Корчакова, Марчо Апостолов, Катерина Тупарова, Александър Мутафчийски, Христо Сарафов, Светлана Иванова, Иван Панев, Драгомир Стойков, Емил Митрополитски, Александър Василев

Оркестър, хор и балет на Музикален театър

Режисьор – Марио Николов

Диригент постановчик – Юли Дамянов

Сценография и костюми – Евгения Раева

Хореограф – Татяна Янева

Хормайстор – Людмил Горчев

 

5.11 –събота  11.00 ч

КАМЕРНА СЦЕНА

КОТАРАКЪТ ШАРЛ

Мюзикъл за деца в две действия

Музика Жул Леви

Либрето по мотиви от приказката

на Шарл Перо „Котаракът в чизми” – Сабина Тянкова

Постановъчна версия – Калина Ангелова

Участват: Илона Иванова, Денко Проданов, Ана Вутова, Александър Василев, Мария Коровешова, Румен Григоров, Деница Шопова, Лъчезар Лазаров, Сердикий Попов, Никола Кабрузов

Музикален съпровод  – Светослав Лазаров, Пиано – Ирена Аврамова

Режисьор – Калина Ангелова

Диригент – Огнян Митонов

Сценография и костюми – Николина Костова – Богданова

Хореография- Антоанета Алексиева

 

5.11- събота   19.00ч.

ЛЮБОВ и СМЪРТ в „МУЛЕН  РУЖ“

Мюзикъл

Участват: Антоанета Добрева-Нети, Дарин Ангелов, Георги Низамов, Марчо Апостолов, Румен Григоров, Александър Панайотов, Лъчезар Лазаров, Деница Шопова, Йоана Стоянова, Владимир Грудков, Драгомир Стойков, Мартин Василев, Илона Иванова, Тодор Велков

Оркестър, хор и балет на Музикален театър

Либрето и режисура – Бойко Илиев
Музикално ръководство – Левон Манукян
Симфонични оркестрации- Левон Манукян, Георги Милтиядов

Диригент-  Левон Манукян

Сценография- Георги Златанов
Художник на костюмите- Цветанка Петкова-Стойнова

3D-INTUITION studio
Хореография- Марлена Тодорова
Ас.хореограф Светослав Владимиров
Хормайстор Людмил Горчев
Концертмайстор Мария Кирова

Редактор- Виктор Макаров
Ас.режисьори- Явор Радованов, Румен Григоров

 

6.11 -НЕДЕЛЯ   11.00ч

КАМЕРНА СЦЕНА

ДА ЦЕЛУНЕШ ПРИНЦЕСА

Музика – Юлиян Слабаков

Либрето – Панчо Панчев, по приказката на Андерсен „Свинарят”

Участват: Станимира Василева, Денко Проданов, Юлия Маринова, Катерина Тупарова, Александър Василев

Режисьор – Юлия Маринова

Музикален ръководител- Светослав Лазаров

Сценография и костюми- Евгения Раева

Хореография- Румен Григоров

Музикален съпровод- Светослав Лазаров

Пиано – Ирена Аврамова

 

6.11 – НЕДЕЛЯ                    17.00 ч.

ГРАФИНЯ МАРИЦА

Оперета от Имре Калман

Участват:Еделина Кънева, Пеньо Пирозов, Александър Мутафчийски, Людмила Козарева, Христо Сарафов, Мария Коровешова, Емил Митрополитски, Светлана Иванова, Александър Василев, Иван Панев

Оркестър, хор и балет на Музикален театър

Режисьор постановчик – Марио Николов

Диригент – Огнян Митонов

Сценография – Иван Токаджиев

Художник на костюмите – Чавдар Чомаков

Хореограф – Михаил Мъндруциу/Румъния/

Хормайстор – Людмил Горчев

 

 

10.11 –четвъртък      19.00 ч.

ХУБАВАТА ЕЛЕНА

Оперета от Жак Офенбах

Редакция на Макс Райнхард и Ерих Волфганг Корнголд

Участват: Валентина Корчакова, Стефан Петков, Александър Мутафчийски, Иван Панев, Олга Динова, Зорница Дамянова, Еделина Кънева, Николай Борисов, Венцислав Динов, Людмила Козарева, Богомил Спиров, Тодор Велков, Александър Панайотов, Румен Григоров, Светлана Иванова, Таня Астарджиева, Ана Вутова

Оркестър, хор и балет на Музикален театър

Режисьор постановчик – Марио Николов

Диригент постановчик – Юли Дамянов

Сценография – Николай Николов

Мултимедия  – Ива Павлова

Костюми – Цветанка Петкова – Стойнова

Хореография – Антоанета Алексиева, Светлин Ивелинов

Хормайстор – Людмил Горчев

 

11.11 – петък              19.00 ч

ЛЕЛЯТА НА ЧАРЛИ
мюзикъл от О.Фелцман

Участват: Александър Мутафчийски, Денко Проданов, Марчо Апостолов, Зорница Дамянова, Боряна Йорданова, Николай Борисов, Христо Сарафов, Юлия Маринова, Катерина Тупарова, Емил Митрополитски

Режисьор –Иван Панев

Диригент – Огнян Митонов

Сценография и костюми – Евгения Раева

Хореограф – Румен Григоров

 

12.11 –събота              19.00 ч.

НАЙ-ДОБРОТО ОТ ОПЕРЕТАТА И МЮЗИКЪЛА

Концерт

Участват: Калина Ангелова, Добрина Икономова, Людмила Козарева, Еделина Кънева, Катерина Тупарова, Илона Иванова, Марчо Апостолов, Александър Василев, Румен Григоров, Александър Мутафчийски, Пеньо Пирозов, Христо Сарафов, Богомил Спиров

Оркестър, хор и балет на Музикален театър

Режисьор – Димитър Шарков

Диригент постановчик – Юли Дамянов

Сценография – Чавдар Чомаков

Художник на костюмите – Надежда Митева

Хореограф – Анна Пампулова

Хормайстор – Людмил Горчев

 

13.11– НЕДЕЛЯ       11.00ч.

КАМЕРНА СЦЕНА

ЯН БИБИЯН

Мюзикъл за деца  по едноимената повест на Елин Пелин

музика на Димитър Вълчев

Либрето – Димитър Димитров

Участват: Боряна Йорданова, Божанка Груева, Димитър Павлов, Ася Цветанова, Александър Василев, Тодор Велков, Галина Радева, Кремена Борисова, Десислава Тодорова, Николай Димов

Режисьор – Явор Радованов

Сценография и костюми- Евгения Раева

Музикален съпровод – Людмила Митрополитска

 

 

13.11 –НЕДЕЛЯ       17.00 ч.

ЕДНА НОЩ ВЪВ ВЕНЕЦИЯ
оперета от Йохан Щраус

Участват: Добрина Икономова, Пеньо Пирозов, Станимира Василева, Богомил Спиров, Александър Мутафчийски, Юлия Маринова, Румен Григоров, Иван Панев, Емил Митрополитски, Драгомир Стойков, Александър Василев

Оркестър, хор и балет на Музикален театър

Режисьор – Светозар Донев

Диригент – Игор Богданов

Сценография и костюми – Евгения Раева

Хореограф – Антоанета Алексиева

Хормайстор – Людмил Горчев

Цена на билетите- 8 лв.

За ученици и пенсионери – 5 лв.

 

17.11 –четвъртък      19.00 ч.

БЪЛГАРИ ОТ СТАРО ВРЕМЕ

Оперета от Асен Карастоянов

Ко продукция с НФА ”Филип Кутев”

Със специалното участие на

Руслан Мъйнов и Стефан Рядков

в ролите на Хаджи Генчо и Дядо Либен

Участват: Добрина Икономова, Пеньо Пирозов, Юлия Маринова, Олга Динова, Катерина Тупарова, Александър Мутафчийски, Калина Ангелова, Георги Ханджиев, Александър Василев, Деница Шопова

Моми: Таня Астарджиева, Илона Иванова, Десислава Тодорова, Пламена Михова, Йоана Петкова, Весна Тодорова, Теменужка Трифонова

Клюкарки: Елена Иванова, Мария Коровешова, Росица Антонова, Галина Радева

Оркестър, хор и балет на Музикален театър

Режисьор – Николай Априлов

Диригент постановчик – Огнян Митонов

Сценография – Атанас Велянов

Художник на костюмите – Диляна Първанова, Мариана Попова

Хореограф – Ивайло Иванов

Хормайстор – Людмил Горчев

 

19.11- събота   11.00ч

КАМЕРНА СЦЕНА

ЗЛАТНОТО ПЕТЛЕ

По музика на Вячеслав Улановски

Либрето – Владимир Орлов

Участват: Тодор Велков, Станимира Василева , Зорница Дамянова, Таня Астарджиева, Божанка Груева, Кремена Борисова, Галина  Радева

Режисьор – Юлия Маринова

Художник – Георги Златанов

Костюми – Цветанка Петкова – Стойнова

Хореограф – Катя Богданова

Пиано – Ирена Аврамова

 

19.11-събота    19.00ч.

ЛЮБОВ и СМЪРТ в „МУЛЕН  РУЖ“

Мюзикъл

Участват: Десислава Николова, Денко Проданов, Христо Сарафов, Марчо Апостолов, Александър Мутафчийски, Румен Григоров, Лъчезар Лазаров, Деница Шопова, Йоана Стоянова, Владимир Грудков, Емил Митрополитски, Мартин Василев, Илона Иванова, Тодор Велков

Оркестър, хор и балет на Музикален театър

Либрето и режисура – Бойко Илиев
Музикално ръководство – Левон Манукян
Симфонични оркестрации- Левон Манукян, Георги Милтиядов

Диригент-  Левон Манукян

Сценография- Георги Златанов
Художник на костюмите- Цветанка Петкова-Стойнова

3D-INTUITION studio
Хореография- Марлена Тодорова
Ас.хореограф Светослав Владимиров
Хормайстор Людмил Горчев
Концертмайстор Мария Кирова

Редактор- Виктор Макаров
Ас.режисьори- Явор Радованов, Румен Григоров

 

20.11 -НЕДЕЛЯ   11.00ч

КАМЕРНА СЦЕНА

ДА ЦЕЛУНЕШ ПРИНЦЕСА

Музика – Юлиян Слабаков

Либрето – Панчо Панчев, по приказката на Андерсен „Свинарят”

Участват: Станимира Василева, Александър Панайотов, Деница Шопова, Людмила Козарева, Емил Митрополитски

Режисьор – Юлия Маринова

Музикален ръководител- Светослав Лазаров

Сценография и костюми- Евгения Раева

Хореография- Румен Григоров

Музикален съпровод- Светослав Лазаров

Пиано – Людмила Митрополитска

 

20.11 –НЕДЕЛЯ       17.00 ч.

ЦАРИЦАТА НА ЧАРДАША

Оперета от Имре Калман

Участват: Добрина Икономова, Пеньо Пирозов, Катерина Тупарова, Александър Мутафчийски, Венцислав Динов, Калина Ангелова, Румен Григоров, Драгомир Стойков, Димитър Павлов, Александър Василев

Оркестър, хор и балет на Музикален театър

Режисьор – Марио Николов

Диригент постановчик – Юли Дамянов

Сценография и костюми – Евгения Раева

Хореограф – Татяна Янева

Хормайстор – Людмил Горчев

 

24.11 – четвъртък     19.00 ч.  

ПРИЛЕПЪТ

оперета от Йохан Щраус

Участват: Добрина Икономова, Богомил Спиров, Александър Василев, Зорница Дамянова, Калина Ангелова, Стефан Петков, Венцислав Динов, Александър Мутафчийски, Иван Панев, Румен Григоров Зорница Дамянова („Пролетни гласове“)

Оркестър, хор и  балет  на Музикален театър

Режисьор – Светозар Донев

Диригент – Игор Богданов

Сценография и костюми – Евгения Раева

Хореограф – Светлин Ивелинов

Хормайстор – Людмил Горчев

 

 

25.11 –петък              19.00ч.

ЦИГАНСКИ БАРОН
оперета от Йохан Щраус

Участват: Валентина Корчакова, Стефан Петков, Олга Динова, Христо Сарафов, Зорница Дамянова, Иван Панев, Деница Шопова, Богомил Спиров, Венцислав Динов, Димитър Павлов, Сердикий Попов

Оркестър, хор и балет и на Музикален театър

Режисьор – Юлия Маринова

Музикален ръководител и диригент-Игор Богданов

Сценография и костюми – Евгения Раева

Хореограф постановчик – Катя Богданова

Хормайстор – Людмил Горчев

 

26.11- събота   11.00ч

КАМЕРНА СЦЕНА

В МУЗИКАЛНОТО МОГОЗИНЧЕ НА ЧИЧО АНДИ

Участват: Румен Григоров и композиторът Андрей Дреников

 

 

26.11–събота   19.00 ч.

МОЯТА ПРЕКРАСНА ЛЕЙДИ

Мюзикъл по пиесата „Пигмалион“ на Бернард Шоу

Музика – Фредерик Лоу

Участват: Марчо Апостолов, Иван Панев, Людмила Козарева, Христо Сарафов, Мария Коровешова, Станимира Василева, Юлия Маринова, Денко Проданов, Александър Василев, Румен Григоров,  Димитър Павлов, Венцислав Динов, Емил Митрополитски, Георги Ханджиев

Оркестър, хор и балет на Музикален театър

Режисьор – Димитър Шарков

Диригент постановчик – Юли Дамянов

Сценография – Чавдар Чомаков

Художник на костюмите – Надежда Митева

Хореограф – Анна Пампулова

Хормайстор – Людмил Горчев

 

 

27.11 – НЕДЕЛЯ      11.00 ч

КАМЕРНА СЦЕНА

КОТАРАКЪТ ШАРЛ

Мюзикъл за деца в две действия

Музика Жул Леви

Либрето по мотиви от приказката

на Шарл Перо „Котаракът в чизми” – Сабина Тянкова

Постановъчна версия – Калина Ангелова

Участват: Станимира Василева, Денко Проданов, Елица Желева, Венцислав Динов, Светлана Иванова, Румен Григоров, Деница Шопова, Николай Борисов, Сердикий Попов, Никола Кабрузов

Музикален съпровод  – Светослав Лазаров, Пиано – Ирена Аврамова

Режисьор – Калина Ангелова

Диригент – Огнян Митонов

Сценография и костюми – Николина Костова – Богданова

Хореография- Антоанета Алексиева

 

27.11 – НЕДЕЛЯ           17.00ч

ВЕСЕЛАТА ВДОВИЦА

Оперета от Франц Лехар

Участват: Марияна Арсенова, Марчо Апостолов, Христо Сарафов, Христина Пипова, Стефан Петков,  Румен Григоров, Иван Панев, Ася Цветанова, Лъчезар Лазаров, Юлия Маринова, Тодор Велков, Явор Радованов

Оркестър, хор и балет на Музикален театър

Режисьор – Инара Гулиева (гост от Московската оперета)

Диригент постановчик – Игор Богданов

Асистент режисьор – Юлия Маринова

Сценография – Борис Стойнов

Художник на костюмите – Цветанка Петкова Стойнова

Хореограф –Катя Богданова

Хормайстор – Людмил Горчев

 

29.11-вторник  19.00ч.

МУЗИКАЛНИЯТ ТЕАТЪР ГОСТУВА В ГР.СТАРА ЗАГОРА

ЛЮБОВ и СМЪРТ в „МУЛЕН  РУЖ“

Мюзикъл

Участват: Весела Делчева, Денко Проданов, Христо Сарафов, Марчо Апостолов, Александър Мутафчийски, Румен Григоров, Лъчезар Лазаров, Деница Шопова, Йоана Стоянова, Владимир Грудков, Емил Митрополитски, Мартин Василев, Илона Иванова, Тодор Велков

Оркестър, хор и балет на Музикален театър

Либрето и режисура – Бойко Илиев
Музикално ръководство – Левон Манукян
Симфонични оркестрации- Левон Манукян, Георги Милтиядов

Диригент-  Левон Манукян

Сценография- Георги Златанов
Художник на костюмите- Цветанка Петкова-Стойнова

3D-INTUITION studio
Хореография- Марлена Тодорова
Ас.хореограф Светослав Владимиров
Хормайстор Людмил Горчев
Концертмайстор Мария Кирова

Редактор- Виктор Макаров
Ас.режисьори- Явор Радованов, Румен Григоров

 

БАЛЕТ

3.11 – четвъртък                   19.00ч.

 „VIVA LA CLASSICA”

 

Лебедово езеро

Музика – П.И.Чайковски

Хореография – Анна Донева

Сценография и костюми – Ася Стоименова

В ролите:
Бял лебед – Петя Колева,
Черен лебед – Ангелина Гаврилова
Принц-лебед – Васил Дипчиков
Лебеди: черни – Андрея Андонова, Виктория Петрова;
бели – Таня Кацарова, Стефка Табакова,

мъжe лебеди – Валери Миленков,  Ервин Есен,
„Дон Кихот”

музика Рихард Щраус,

хореография – Боряна Сечанова

Сценография и костюм – Пламена Дичева

Изпълняват: Асен Наков, Теодора Стефанова и Филип Миланов
„Баядерка”

музика – Лудвиг Минкус,

хореография – Татяна Соколова

Сценография и костюми  – Ива Павлова
Солисти – Таня Кацарова, Стефка Табакова, Васил Дипчиков, Валери Миленков,  Филип Миланов)
Сенки – Ангелина Гаврилова, Андрея Андонова, Виктория Петрова, Елизабет Якимова, Мария Касабова, Мариана Крънчева, , Петя Колева,  Теодора Друмева, Ервин Есен, Светлозар Тинев и Стефан Вучов

 

12.11- събота             11.00 ч.

ПЕПЕЛЯШКА

музика – Сергей Прокофиев,

хореография – Мариана Крънчева,

сценография – Екатерина Енева,

костюми – Цветанка Петкова-Стойнова

мултимедийна визия – Никола Налбантов

В ролите : Таня Кацарова (Пепеляшка) Ангелина Гаврилова (злата мащеха), Виктория Петрова (феята на млади години), Марина Попова  и Петя Колева (доведените сестри на Пепеляшка), Стефка Табакова, (принцеса Жасмин), Андрея Андонова (Пипи дългжото чорапче), Мария Касабова (Червената шапчица)

Васил Дипчиков (Принцът), Филип Миланов (баба Яга), Стефан Вучов (учителят по танци и Кралят), Валери Миленков (кралски пратеник, шофьор), Ервин Есен (гости на бала), Светлозар Тинев (гости на бала) Чан Тхе Чунг (бодигард)

С участието на актрисата Анна Петрова в ролята на старата фея.

 

 

18.11- петък      19.00ч.

“СЯНКА ОТ КОПНЕЖ”

Ехо от класическата японска поезия.

“Капка в океана”

Музика – Добринка Табакова

Хореография – Антъни Мидълтън

Костюми – Яна Дворецка

Участват:  Марина Попова, Петя Колева, Стефка Табакова

„ШЕПОТ“

Музика – Дмитрий Шостакович

Хореография – Анна Донева

Костюми – Анна Донева

Участават: Андрея Андонова, Виктория Петрова, Даниела Иванова, Елизабет Янкова, Теодора Друмева

Васил Дипчиков, Стефан Вучов

„УДОВОЛСТВИЕТО ДА НЕ ПРАВИШ НИЩО “

Музика – Телеман

хореография – Боряна Сечанова

със специалното участие на Валентин Геров, виола,

Сценография и костюми – Цветанка Петкова-Стойнова

Участавт: Марина Попова, Стефан Вучов

 

Автор на книгата „СЯНКА ОТ КОПНЕЖ“ – Силвия Стефанова

 

Подкрепете ни

Сподели   Facebook  Twitter  Google+

Още по темата