Първокласниците намаляват

8 септември, 2009 14:27 | Средно образование | Няма коментари

Първокласниците намаляват

През новата учебна година в училищата ще влязат 59 596 първокласници, каза министърът на образованието Йорданка Фандъкова. Това е намаление с близо 4 000 тъй като през миналата година за първи път в класните стаи влязоха 63 237 деца. Посоченат цифра не окончателна, уточни министър Фандъкова, тъй като някои родители записвали децата си в последния момен.
Това, че учениците намаляват е факт и затова усилията ни ще са насочени към запазването на децата в училище, каза Фандъкова. По данни на Министерството на образованието, младежта и науката новата учебна година ще се открие в 2667 държавни и общински училища.
Все още в 53 училища продължават ремонстите. Това няма да попречи на откриването на учебната година, категорична беше Фандъкова. Заради липсата на достатъчно ученици ще бъдат закрити две училища едното в област Габрово и едно в Русенска област.

Подкрепете ни

Сподели   Facebook  Twitter  Google+

Още по темата