За шеста поредна година Студентският съвет при УНСС организира „Младежки икономически форум” под патронажа на ректора на университета проф. д-р Борислав Борисов. Събитието е посветено на двадесетата годишнина от началото на прехода у нас, тъй като датата 10 ноември е знакова за новата българска история и заема ключово място в политическия, икономически и обществен живот на България, като промените не подминаха и родното висше образование.
Именно през този период се създадоха и първите условия за студентско самоуправление, чиито наследник са организации като нашата представляващи студентската общност.
А главна задача на форума през годините е да поставя пред обществеността и особено пред младежката публика актуални проблеми и ключови теми, които имат отношение към бъдещето на страната ни и допринасят за обогатяването професионалния опит на нашите колеги.
Всяка сфера от общественото развитие носи отпечатъка на прехода и анализа на това време не може да се заключи само в една тема в областта на икономиката. Затова като организатори решихме, че поводът изисква да разширим формата на събитието, което пет години се провеждаше в един ден и най-често на икономическа тема.
Тази година форумът ще се разгърне в четири дни съответно в областите “Външна политика”, “Медии”, “Финанси”, “Образование”, тъй като именно те се промениха най-много през изминалите 20 години.

6 ноември, 2009 14:54 | 

Теми:
Facebook
Twitter
Google+


Facebook
Twitter
Google+