На гости в Народната библиотека ни кани д-р Елисавета Мусакова

13 август, 2010 10:17 | Книги | Няма коментари

На гости в Народната библиотека ни кани д-р Елисавета Мусакова

Ето какво разказа за новата инициативата на Народната библиотеката ст. н. с. д-р Елисавета Мусакова, ръководител отдел „Ръкописи и старопечатни книги“:

„Националната библиотека реализира една нова идея: всеки месец за един ден представя и то само за един час, отделни ръкописи, книги, документи, снимки от историята и културата на България. “На гости за един час в Народната библиотека” – с това име стартира програмата ни. Представяме документи, предимно най-интересното от нашата колекция, за които е добре публиката да знае повече.

Миналият месец се чества един от празниците, посветени на Св. Иван Рилски. Затова ние избрахме и един малък фрагмент от нашата сбирка – Изборно евангелие от ХІІІ век. Това са само два листа, но всъщност е един от твърде малко известните наши паметници. За него могат да се кажат някои любопитни неща, които ще заинтригуват посетителите ни.

Идеята ни е да сме полезни. Така контактът е по-различен, защото човек като познава нещо и се съсредоточава само в един документ, го гледа по много по-различен начин. В този час, който сме определили за гостите на Народната библиотека, с удоволствие ще отговаряме на всякакви въпроси, свързани с експоната.“

БНР

Подкрепете ни

Теми:
Сподели   Facebook  Twitter  Google+

Още по темата