Министърът на образованието, младежта и науката Сергей Игнатов заяви, че българското образование има нужда от много дълбока реформа. Това стана ясно на награждаването на медалистите ни от олимпиадите по информатика, физика, химия и биология. По думите на министър Игнатов висшето образование в България е на ниско ниво. Той е на мнение, че то трябва да се подобри незабавно, за да могат университетите ни да отговарят на европейския стандарт.
Според него полза от въвеждането на платеното обучение във ВУЗ-овете няма, защото желаещите студенти са малко, а най-търсените специалности се запълват веднага.
През 2011 година се очаква повишаване финансирането на висшите учебни заведения. Друго, което стана ясно, е изготвянето се стратегия за финансиране и в науката. Тя трябва да е готова до началото на другата година.
снимка: Елена Монева

26 август, 2010 14:50 | 

Теми:
Facebook
Twitter
Google+


Facebook
Twitter
Google+