Кюстендил с най-много участници в Лингвистично кенгуру

4 август, 2011 17:04 | Денят, Средно образование | Няма коментари

Кюстендил с най-много участници в Лингвистично кенгуру

Езикова гимназия „Доктор Петър Берон“ в Кюстендил е сред петте училища в страната с най-много участници – 320 –  в международното състезание Лингвистично кенгуру

Всяко от учебните заведения получи средства да закупи книги и учебни помагала по чужди езици за новата учебна година. Победителите тази година са: ОУ „Любен Каравелов“, Хасково с 410 участника, ОУ „Васил Левски“, Пловдив – 393 участника, СОУЕЕ „Св. Константин-Кирил Филосов“, Русе – 382 участника, ГПЧЕ „Христо Ботев“ и Кърджали – 356 участника.

Състезанието се провежда на пет езика – английски, френски, немски, испански и руски, и е насочено към ученици от 3-ти до 12-ти клас. Форматът е тест, който включва 40 задачи с пет избираеми отговора, от които само един е верен. Надпреварата се провежда в два кръга. Победителите в състезанието са общо 59, като в областните кръгове участие взеха 7628 ученици, но само 213 от тях се класираха за националния кръг. От 2007 година Фондация „Млада България“ организира Лингвистично кенгуру. Всяка година повече от 5000 деца в цялата страна се включват в езиковата надпревара. Състезанието е част от Националния календар за извънучилищните дейности на Министерството на образованието, младежта и науката (МОМН) за учебната 2010/2011 година.

Подкрепете ни

Сподели   Facebook  Twitter  Google+

Още по темата