„Инфодар“ с ново заглавие

17 октомври, 2011 09:38 | Книги, Свободно време | Няма коментари

„Инфодар“ с ново заглавие

От 17-и октомври на книжния пазар вече ще може да намерите книгата „Фантастика 2010-2011″( 420стр., 15лв, издателсво „Инфодар“).               „Алманахът ФАНТАSTIKA излиза от 2007 г. като издание за хора със страстен ум и мъдро сърце, за читатели, способни да се вдъхновят от идеи и проекти, правещи света по-добър, и да различават моментния чувствен гъдел от дълбокото вълнение, породено от значимите неща. Това е водещият принцип и на алманаха за 2010-2011 г., в който колоси на световната фантастика като братя Стругацки, Рей Бредбъри, Станислав Лем и Алфред ван Вогт съжителстват с авторите от някогашния софийски клуб „Иван Ефремов” и с днешните български фантасти-ентусиасти – от Григор Гачев, Красимир Георгиев, Александър Карапанчев и Атанас П. Славов до младите автори от клуб „Светлини сред сенките”. Не са забравени и новоизлезлите книги, и фантастичното кино, и компютърните игри, и наболелите проблеми за бъдещето на Земята и човечеството. Тази главозамайваща панорама на фантастиката, фастастологията и футурологията се допълва от великолепните офорти на братя Касапян и от цветно приложение, представящо най-значимите в момента български художници-фантасти.”
Атанас Петков Славов


„Държим всеки следващ алманах да се отличава от предишните, затова в любимите ни рубрики винаги ви готвим изненади. Някой вече може да е чел достъпния под свободен лиценз роман на Григор Гачев „Ортодокс“, но тук той за първи път се появява на хартия и ни кани да надникнем в един от най-ам¬бициозните проекти в българската фантастика. „Ортодокс“ успешно обрисува истински толерантно бъдеще, където можещите не се налагат с „доминиране“, а оставят тези, които не са приели технологичното усъвършенстване, да живеят в свои светове, докато пожелаят нещо повече.
Завиждам ви и че за първи път ще прочетете новелата на Красимир Георгиев „Кървави криле на кръвожадни птици“ – поглед на един поет към света на Изтока. Не съм срещал досега такова интелигентно балансиране между научно¬то мислене и индийската мистична космогония…“

Атанас П. Славов,
суфлиране от Калин Ненов

Подкрепете ни

Теми:
Сподели   Facebook  Twitter  Google+

Още по темата