Университетът в Глазгоу спечели приза за най-добър университет в проучване измежду чуждестранните студенти във Великобритания.
Според „Международния училищен барометър” Глазгоу е най-подходящото място за учене. Университетът събира невероятните 96% от всички гласове.
94% от учениците също са гласували за учебното заведени в проучване, свързано с нивото на водене на лекции и занятия, както и това до каква степен наученото е полезно в практиката.
„За нас е изключително важно да предоставим достъпна среда за учене и високо ниво на преподаване. Изключително сме горди и щастливи, че работата и усилията на всички нас са толкова високо оценени”, коментира проф. Андреа Нолън.
Университетът в Глазгоу се отличава от всички останали във Великобритания и по други критерии. Той води в надпреварата за най-добра онлайн библиотека, най-модерни спортни съоръжения и най-добре развити социални дейности.
Проучването показа още, че 82% от студентите ще препоръчат учебното заведение на свои приятели като идеалното място за учене.
Снимка: flickr/Lisa Nicols

7 ноември, 2011 15:00 | 

Теми:
Facebook
Twitter
Google+


Facebook
Twitter
Google+
мимс коментира на 8 ноември, 2011 г., 22:52 ч.
евала, но все пак не ми се ходи в чужбина
Иванов коментира на 23 септември, 2012 г., 15:49 ч.
Проучването е направо измежду чуждестранните студенти от University of Glasgow, а не както е писано в статията – „измежду чуждестранните студенти във Великобритания.“
Ето оригиналната статия:
http://www.gla.ac.uk/services/senateoffice/qea/studentfeedback/thestudentvoice/isb/
Иначе университета наистина е страхотен