На 17 март започва фестивалът „Мартенски музикални дни”, който по традиция ще се проведе в Русе.
Той ще започне с изпълнение на знаменитият Английски камерен оркестър, като с него ще започне фестивала. Под диригентството на световноизвестният цигулар Сергей Крилов, който е и солист на оркестърът, англичаните ще изпълнят своята програма Моцарт- Менделсон.
Операта „Нос” на Шостакович ще се постави за първи път в България в рамките на фестивала. Постановката е на Русенската опера и е дело на диригента Найден Тодоров и режисьора Аделаида Якимова. В Русия „Нос” е била свалена от сцената веднага след премиерата й през 1931 година и се завръща едва през 80-те години на миналия век.
Сред звездните имена, които ще излязат на русенска сцена, е и неповторимият Минчо Минчев, който този път ще зарадва ценителите с новия си проект – съвместна програма с виртуозната японска акордеонистка Мие Мики, съчетаваща в един атрактивен микс музика от Скарлати, Рамо, Корели и Хендел с пиеси от Мишел Льогран, Филип Глас и Астор Пиацола.

29 февруари, 2012 12:58 | 

Теми:
Facebook
Twitter
Google+


Facebook
Twitter
Google+