Един от основателите на социалната мрежа Facebook, която предстои да излезе на борсата на 18 май, е сменил националността си, което ще му позволи да избегне солените данъци в САЩ, предават световните информационни агенции.
Едуардо Саверин, който е от бразилски произход, но живее в Сингапур, фигурира в списъка на хората, които са се отказали от американско гражданство, публикуван от американските власти.
30-годишният бразилец притежава само между 2 до 4 процента от компанията, в резултат на спора си с нейния шеф Марк Зукърбърг, за който подробно разказва филмът „Социалната мрежа“. Макар и малки, тези проценти ще му донесат около 3,4 милиарда долара.
Причината Саверин да захвърли американския си паспорт е, че доходите на американските граждани се облагат независимо къде живеят те по света. В Сингапур той ще избегне голяма част от данъчното облагане, защото тази страна не налага данъци на доходите с произход от чужбина.
Смята се, че когато Facebook излезе на борсата на 18 май, тя ще бъде оценена на между 70 и 87,5 милиарда долара, пише Дарик.

12 май, 2012 18:44 | 

Теми:
Facebook
Twitter
Google+


Facebook
Twitter
Google+
Кольо коментира на 12 май, 2012 г., 19:00 ч.
Пхахахах смяяятай! 😀