Спипаха студент от Медицинския във Варна, мамил старци по телефона

5 юли, 2012 14:07 | Денят | Няма коментари

24-годишният Н. Н., студент в Медицинския университет във Варна, е установен като извършител на две телефонни измами с жертви възрастни жени. Той бил спипан миналата нощ, малко след като прибрал пари от втората измама, съобщиха от местната полиция.

Случката се разиграла в аксаковското село Долище. Минути след полунощ в РПУ-Аксаково постъпил сигнал, че неизвестен е въвел в заблуждение 82-годишна жена, че дъщеря й е приета за спешна операция в болница и поискал пари. Минути по-късно съпругът на старицата предал на непознат 1750 лв. При незабавно проведените оперативно-издирвателни действия е установен извършителят – 24-годишният Н. Н. от Варна, студент по медицина. Парите са били намерени при оглед в автомобила, увити в найлонов плик. Проведено е било и разпознаване.

Междувременно се оказва, че Н.Н. е автор на телефонна измама, извършена в миналата седмица в кв. „Аспарухово“. Младежът въвел в заблуждение 83-годишен варненец, че дъщеря му е претърпяла катастрофа. По-късно старецът предал 860 лв., като размяната станала на обръщача на автобус №2 в квартала.

На младия варненец е повдигнато обвинение. Започнато е и досъдебно производство.

Подкрепете ни

Сподели   Facebook  Twitter  Google+

Още по темата