Пускат коли в Ботаническата градина в Балчик

19 март, 2013 16:05 | Свободно време | 1 коментар

Пускат коли в Ботаническата градина в Балчик

Из Ботаническата градина в Балчик вече ще се движат коли. Достъпната до скоро само за пешеходци туристическа зона вече ще бъде достъпна и за превозни средства през специален вход.

Промяната си прави “заради големия интерес на туристите”. Таксата за влизане на лек автомобил ще е 2 лв., а с по 5 лв. ще се таксуват микробусите. Цените са утвърдени от академическото ръководство на Софийския университет. Таксата за достъп на възрастни до градината е в размер на 5 лв., а за деца, ученици и студенти, 1 лв.

Градината работи без прекъсване през седемте дни от седмицата от 8 до 18 часа, а от средата на април работното време ще бъде удължено до 20 ч., добавят от управата.

Посетителите имат достъп до постоянната експозиция от тропични и субтропични растения, където са показани над 2000 вида кактуси и сукуленти, екзотични растения от сухите тропици и субтропици, средиземноморска растителност.

С билетите обаче не може да се посети бившата лятна резиденция на Румънската кралица, защото тази сграда е под управление на Министерството на културата, уточняват ботаниците.

Подкрепете ни

Сподели   Facebook  Twitter  Google+

Още по темата

  1. Иван Андреев коментира на 19 март, 2013 г., 16:37 ч.

    Предполагам, че това е един междинен етап. Следва да се снима епизод от Междузвездни войни, където чуждогалактистите ще унищожат земята (Ботаническата градина)….. Малкият принц дали се е движел с кола по неговата планета?