Христо Стоичков прие да оглави гражданското недоволство

22 март, 2013 07:23 | Висше образование | Няма коментари

Христо Стоичков прие да оглави гражданското недоволство

Националното представителство на студентските съвети (НПСС) предложи на Христо Стоичков да стане водач на гражданското недоволство, а той от своя страна прие с уговорката името му да не бъде „цапано“. „Според нас е редно гражданите и гражданското общество да бъдат обединени зад фигури водачи, лидери, които не веднъж са обединявали нацията”, заяви по време на срещата председателят на НПСС Ангел Георгиев.
„Ако вие бъдете честни, говорите истината, гледате хората в очите, бих си дал съгласието да бъда с вас“, каза от своя страна Стоичков. „Но не искам никой да цапа моето име. Достатъчно го цапаха, така че вие като млади хора и млади студенти, които тепърва ще затръгвате напред, ако вие приемете един такъв жест към мен, че ще бъдете честни с мен, ще си дам името. Въобще не ме интересува ни правителство, ни кой ще да е. Аз съм безпартиен. Щом хората са недоволни и протестират, значи има защо“, заяви Стоичков.
Предстои нова среща в края на седмицата между студентските съвети и техният водач, на която да избистрят общата си кауза.
Студентската организация, която доскоро беше безкритична за управлението на образованието и дори открито защитаваше ресорното министерство, се активизира, след като университетите обявиха, че готвят повишение на студентските такси.
Ректорът на Софийския университет проф. Иван Илчев определи исканията на студентите в частта им за образованието като разумни. „Исканията на студентите са съвсем оправдани. Страх ме е, че в момента няма към кого да бъдат отправени“, посочи той. Илчев съобщи, че те ще бъдат разгледани от Академическия съвет на университета.

Подкрепете ни

Сподели   Facebook  Twitter  Google+

Още по темата