Изцяло ремонтирана лаборатория по химия откриха в Химическия факултет на Софийския университет „Св. Климент Охридски“. На тържественото откриване ръководителят на българския олимпийски отбор по Химия доц. Христо Чанев разкри, че лабораторията ще бъде достъпна за всички възпитаници на Софийския университет, а не само за олимпийските състезатели. Доц. Чанев подчерта, че наличието на подобна материална база ще скъси дистанцията между академическото образование и практическата наука.
Стана ясно, че за изминалата година българските студенти по химия, биология, физика и други точни науки са успели да завоюват над 20 медала от престижни международни конкурси и олимпиади.
Възпитаниците на Софийския университет изказаха задоволството си от наличието на новите лаборатории, тъй като според тях практическата работа е единствената им спънка на международните състезания. Те са убедени, че занятията им в лабораториите ще подобрят неимоверно бъдещите им резултати във всички престижни конкурси.

6 април, 2013 10:27 | 

Теми:
Facebook
Twitter
Google+


Facebook
Twitter
Google+