След 30 години ще учим езици с помощта на хапчета

11 юли, 2014 14:04 | Денят, Наука, Свободно време | Няма коментари

След 30 години ще учим езици с помощта на хапчета

„След 30 години ще започнем да учим чужди езици чрез поглъщане на специално хапче“, предрече Никалас Негропоне, , пише „Дейли мейл“. Стряскащото предсказание на известния футуролог направи по време на беседите TED Talk, качени в You tube.

В обръщението си към публиката видният учен съобщи, че в най-скоро време всяка информация ще може да бъде предоставяна на мозъка чрез храносмилателния тракт. Лекарството ще замени очите в много области.
„Пиеш хапчето и знаеш английски език. Пиеш хапче и знаеш за Шекспир“- заяви основателят на Медийната лаборатория на Масачузетския технологичен институт.“ Таблетките ще действат посредством кръвния поток. След като информацията от лекарството попадне в кръвта ви, тя ще отиде до мозъка, а оттам ще се разпредели по „правилните места“ “ твърди още той.

Никълъс Негропонте от 30 години прави шокиращи предсказания за развитието на науката и техниката. Някои от тях днес са реалност, въпреки че преди време изглеждаха налудничави. Той е единственият учен, който мисли, че човечеството ще е способно на такъв подвиг, в областта на науката, през следващите 30 години.

Снимка: Wikipedia

 

Подкрепете ни

Сподели   Facebook  Twitter  Google+

Още по темата