На 11 септември 2014 г. Цветан Тодоров пристигна в България и се отправи на пътешествие със своя приятел и изследовател проф. Стоян Атанасов.
Големият мислител е в България по покана на Френския културен институт и на Нов български университет, които имат съвместна издателска поредица.
На 23 септември от 18 часа, непосредствено след филма на Леа Тодоров „Да спасиш човечеството в работно време“, Цветан Тодоров ще участва в кръгла маса на тема „Изборът пред демократична Европа“. Сред участниците в дебата ще бъдат проф. Богдан Богданов – Президент на Нов български университет и проф. Стоян Атанасов, един от големите преподаватели по френска литература в СУ „Св. Климент Охридски“. По време на събитието ще бъде представено и новото издание на „Недовършената градина“ на Цветан Тодоров. Книгата е знакова за работата на Цветан Тодоров, представяща възгледите на големите френски хуманисти от Монтен до Констант, Декарт, Монтескьо, Русо.
Книгата е второ издание, реализирано от Издателството на Нов български университет, като нейното първо издание излиза под заглавие „Несъвършената градина“ през 2004 г.

16 септември, 2014 09:28 | 

Теми:
Facebook
Twitter
Google+


Facebook
Twitter
Google+