Заместник-министърът на образованието Ваня Кастрева също подаде оставка. Това потвърди самата тя пред Нова телевизия. По думите й опитът за реформа в образованието е останал неразбран от обществото.
Тя посочи, че няма подмяна на термини и на памет. „Има унижение на институции и подмяна на памет, но не на родова памет“, каза Кастрева. „Някой изманипулира народа, търсейки различни цели“, допълни тя.
Според Кастрева в МОН работи екип от професионалисти и това, което е трябвало да се случи в рамките на закона, е направено. До един месец министърът трябва да утвърди новите програми, защото всичко в системата е свързано, припомни още Кастрева.
Миналата седмица премиерът Бойко Борисов поиска оставката на образователния министър Тодор Танев с аргумента „системно проявяващите се проблеми в министерството и сектора“.
Снимка: Нова телевизия

2 февруари, 2016 11:12 | 

Теми:
Facebook
Twitter
Google+


Facebook
Twitter
Google+