България вече официално е двадесет и втората европейска страна, членка на Европейския университетски институт. Това съобщи пресцентърът на МОН.
Нашето включване ще позволи на български изследователи да кандидатстват за стипендии по 4-годишна докторска програма, предлагана от института. Първата отпусната стипендия ще бъде за академичната 2017/2018 година.
Институтът, базиран във Флоренция, е създаден през 1972 г. на базата на междуправителствено споразумение от четири страни членки на Европейския съюз: Италия, Франция, Люксембург и Холандия. Той предлага едногодишна магистърска програма в областта на правните науки, както и докторски програми и научни изследвания по история и цивилизация, икономически, юридически, политически и правни науки.