УНСС става на 97 години

12 май, 2017 12:33 | Висше образование, Образование | 1 коментар

УНСС става на 97 години

На 17 май (сряда), Университетът за национално и световно стопанство ще отбележи 97-годишнината от своето създаване.
Тържеството ще започне в 14 часа, когато ще бъде направена първа копка на нов учебен корпус, финансиран от Оперативна програма „Региони в растеж“ и държавния бюджет. Официални гости ще бъдат Николай Нанков, министър на регионалното развитие и благоустройството, проф. Любен Тотев, председател на Съвета на ректорите, и Димитър Дилчев, кмет на район „Студентски“.
В новия 5-етажен корпус, чиято разгърната застроена площ ще бъде 8518 кв. м, ще има 4 аули, всяка от които за 250 студенти, 4 зали за по 120 студенти, 4 зали за по 80 студенти и 4 зали за по 40 студенти, както и два тестови центъра с по 280 места, 19 преподавателски кабинета и заведение за хранене за студенти със 100 места.
В 15 часа ще бъде открита Стена на славата – „Преподаватели и възпитаници на УНСС в държавния елит на България“, и ще бъдат връчени удостоверения на преподаватели, придобили академичните длъжности „доцент“ и „професор“ на УНСС.
Ще бъдат поднесени венци и цветя на паметника на проф. Стефан Бобчев – основател и първи ректор на УНСС.

***
УНСС е създаден през 1920 г. като Свободен университет за политически и стопански науки. През 1952 г. е трансформиран във Висш икономически институт „Карл Маркс“, а през 1995 г.с решение на Народното събрание – в Уни¬вер¬си¬тет за национално и световно стопанство.
Днес УНСС е най-голямото и най-авторитетното висше икономическо училище в България и Югоизточна Европа. В него, в редовна и дистанционна форма,се обучават повече от 22 хиляди студенти в 57 бакалавърски специалности (10 от които на английски език) и близо 100 магистърски специалности, както и 500 български и чуждестранни докторанти.

Подкрепете ни

Сподели   Facebook  Twitter  Google+

Още по темата

  1. ДИАН НИКОЛОВ коментира на 16 май, 2017 г., 15:00 ч.

    НЕЩО КАТО СТАВА НА НЯКОЛКО ГОДИНИ СЕ ПИШЕ освен КОГА и ОТ КОГО Е СЪЗДАДЕНО !