Иван Такев е новият шеф на пресцентъра на МОН

20 май, 2015 14:07 | Денят | Няма коментари

Иван Такев е новият шеф на пресцентъра на МОН

Иван Такев е новият шеф на пресцентъра на Министерството на образованието и науката. Това потвърди пред БГНЕС самият Иван Такев.

Заповедта за назначението му влиза в сила от 21.05.

Иван Такев е роден на 28 юли 1957 година. Завършва специалностите „Журналистика“ и „Българска филология“ в СУ „Св. Климент Охридски“.

Такев е работил в отдел „Реклама“ на БСФС. След това е нает като нещатен сътрудник в БНР. През 1985 година става редактор в „Програма“ и „Култура“. Две години прекарва в радио „Свободна Европа“. През 1991 година започва работа като репортер в „По света и у нас“ на БНТ.

Година по-късно е водещ на предаването „Отзвук“. През 1993 година специализира в Би Би Си. Такев е отговорен редактор на „Новини“ в Канал 1, както и главен редактор на отдел „Публицистика“. От 1998 до 2001 година работи в „Имидж“ АД, където е експерт по PR и реклама. /БГНЕСя

Подкрепете ни

Сподели   Facebook  Twitter  Google+

Още по темата