Експерти на 40 водещи университета пристигат в София за среща с български ученици. Те ще предоставят безплатни семинари за подготовка на документите в София на 26 и 27 февруари 10 до 18 часа и на 28 февруари в хотел “Тримонциум“ – Пловдив от 12 до 18 часа. В София то ще бъде официално открито на 26 февруари в 11.00 часа от посланика на Кралство Нидерландия в България,
Дни преди края на препоръчителния срок за прием в Холандия и Дания, българските кандидати ще могат да подадат документи по време на изложението Световно образование в столичния хотел Хилтън . Оптималният срок са успешно кандидатстване от септември 2011 г. в елитен ВУЗ е до 15 март, когато започва избора на сериозните кандидатури.
Експерти на 40 водещи западни университети, сред които засилено присъствие на британски, холандски и датски училища ще вземат участие във форума като проведат лични срещи и участват в тематични семинари. По време на изложението ще работи и единствения в България специализиран кандидатстудентски салон, където освен за университетите участници в специална приемна ще се подават документи за всички университети от Холандия и Дания. Поради интереса на българските кандидати към новите такси за обучение в Англия, на 25.02.2011 г. от 13 часа в х. Хилтън представителят на университета Брадфорд, Джон Ларкин ще изнесе открита лекция на тема “Новите такси за обучение във Великобритания – възможности пред чуждестранните студенти“. Очаква се за първи път пред българи той да коментира нивото на официалната такса, условията, при които университетите могат да я завишават и промените в системите за финансиране на обучението чрез кредити и стипендии.
В рамките на изложението ще се проведат и специализирани семинари в различни практически области, пряко свързани с вземането на правилно решение при кандидатстване в чужбина. Акцент на форума ще са новите специалности на западните университети за подготовка на мениджъри за туризма и хотелиерството. Гост лектори ще вземат участие в семинари за специализираното образование в туризма, а университети от Холандия, Англия, Швейцария и Испания ще представят над 50 специалности в различни сфери на туристическата индустрия.

24 февруари, 2011 00:15 | 

Теми:
Facebook
Twitter
Google+


Facebook
Twitter
Google+