Национална кампания: „Участвам и променям!” започва в София

16 септември, 2011 15:57 | Денят, Средно образование | Няма коментари

Национална кампания: „Участвам и променям!” започва в София

Националната кампания „Участвам и променям!” се открива на 17 септември в 105. СОУ „Атанас Далчев” в столицата. Кампнията ще открие Милена Дамянова, зам.-минисър на образованието.

Основната цел на инициативата е да засили гражданското и здравно образование в училище през новата учебна година.

Темите, които обхваща „Участвам и променям!” са:

1) Физическо здраве – тук се включват здравословното хранене, спорт, дентална култура, хигиена, полова и сексуална култура

2) Психично здраве – в тази част програмата обхваща превенция на злоупотребата с алкохол, наркотици, тютюнопушене, справяне с различните форми на тормоз.

3) Толерантност към различието – притеснения, страхове, тревожности и търсене на помощ; Ролята на играта и почивката за децата; Превенция на рисково поведение – трафик на хора, конфликт със законите.

4) Социално благополучие – Гражданска култура и участие; Ученическо самоуправление; Изразяване и отстояване на мнение; Благотворителност; Етика на поведение в отношенията и уважение към себе си и към другите; Съвременни форми на комуникация, интернет и социалните мрежи

Дейностите, които предвижда кампанията, ще се провеждат в клубни форми, състезания, по време на часа на класа, изложби, игри, викторини, екскурзии и тържества, съобщава Пресцентъра на МОМН.

Подкрепете ни

Сподели   Facebook  Twitter  Google+

Още по темата