Директор на гимназия е бил агент на ДС

23 септември, 2011 20:37 | Афиш, Средно образование | Няма коментари

Директор на гимназия е бил агент на ДС

Стефан Петров Стефанов, директор на Професионалната гимназия по каменоделие в село Кунино, община Роман, област Враца, е бил агент на Държавна сигурност (ДС), съобщава КРОСС. Директорът e и председател на групата на врачанските художници.

Директорът на дирекция „Сценични изкуства и творческо поколение“ в Министерство на културата (МК) Красимира Владимирова Филипова също е била агент на ДС, с псевдоним Вероника, съобщават още от Комисията по досиетата.

Друг действащ служител в Министерството на културата, който е бил сътрудник на ДС е Игор Кирилов Чипев, началник на сектор „Литературно наследство“ в МК, с псевдоним Тодор. Сътрудничил е на 4-то управление на ДС.

Сред вече огласените сътрудници на ДС – Божидар Димитров, директор на НИМ и Иван Попйорданов – директор на Сатиричния театър, новото име е на Мирослав Пашов, директор на Театър „Българска армия“. Той зае поста, след като предишният директор на театъра Митко Тодоров стана зам. министър на културата.

Сътрудници на Държавна сигурност са били и Владимир Петров Вълков, началник на отдел „ФСД“ и Стефан Петров Стефанов, директор на Професионалната гимназия по каменоделие в село Кунино.

Комисията за разкриване на документите и за обявяване на принадлежност на български граждани към Държавна сигурност и разузнавателните служби на Българската народна армия извършиха проверки на 124 деца.

Подкрепете ни

Сподели   Facebook  Twitter  Google+

Още по темата