Какво е да си родител в Студентски град?

5 ноември, 2011 09:00 | Висше образование | 1 коментар

Какво е да си родител в Студентски град?

Студентски град не е само място за купони и безпаметни студентски нощи. В него, редом със студентите живеят и деца, невинаги в най-добрите условия.

В общежитията на СУ живеят и още 56 семейства с общо 67 деца. За младите родители дните не са само купони а алкохол, а са изпълнени предимно с грижи, проблеми и нерви.

Недостатъците при отглеждането на деца в студентско общежитие са много. Един от тях е липсата на място в стая 24 квадрата.

Друг голям проблем за родителите-студени са мръсните дрешки на малките палавници. Непосилно за родителите е всеки ден да дават пари за обществена пералня. А пране, особено с малко дете, винаги има.

Проблем за децата в Студентски град е и придвижването. Често се налага и деца да се бутат в автобусите редом със студентите. Големият наплив, особено в сутришните часове и малкият брой автобуси създава огромни главоболия за родителите, които водят децата си на училище или градина.

Още за това ”Какво е да си родител в Студентски град” можете да прочетете тук.

Димитър Василев
Снимка: Авторът

Подкрепете ни

Сподели   Facebook  Twitter  Google+

Още по темата

  1. 143-то коментира на 5 ноември, 2011 г., 22:48 ч.

    Оле, горките, изобщо не им е лесно…. :(