Международна фестивална програма „Приятели на България“ продължава инициативата за насърчаване на отлични студенти от Национална музикална академия „Проф. Панчо Владигеров“. През първия семестър на академичната 2009/2010 година месечна стипендия в размер на 200 лв. ще получават:
Любомир Л. Денев – ІІІ курс, Теоретико-композиторски и диригентски факултет с профил оперно – симфонично дирижиране при проф. Пламен Джуров;
Надежда Д. Цанова – V курс, Инструментален факултет, специалност пиано в класа на проф. Стела Димитрова-Майсторова и преподавател Илия Чернаев.
Пламена Пл. Гиргинова – Вокален факултет, специалност класическо пеене при проф. Мила Дюлгерова
Отличените млади музиканти са определени от ръководствата на трите факултета на престижното висше музикално училище.
Връчването на стипендии „Приятели на България“ е само част от съвместната дейност на Международната фестивална програма и НМА. През лятото на 2009 г. 40 музиканти от академията достойно представиха България по време на Международните фестивали на инструменталната музика и на хоровото изкуство в Курортен комплекс Албена.

2 ноември, 2009 14:27 | 

Теми:
Facebook
Twitter
Google+


Facebook
Twitter
Google+