Ученици препълниха кината и кафенетата

10 ноември, 2009 16:25 | Средно образование | Няма коментари

Ученици препълниха кината и кафенетата

Ученици препълниха кафенетата, моловете и кината в София вчера, в първия ден от грипната ваканция. Още в 10 часа преди обяд в МОЛ-а на бул. „Стамболийски“ заприиждаха на групи тийнейджъри.

Ваканция, какво толкова. Не може да се стои само вкъщи. Нужни са ми социални контакти, сопва се 15-инагодишно момиче между две кашляния на възрастна жена, която се опитва да му направи забележка, че не е най-удачното време да се разхожда и пръска вируси на обществено място.

Докато двете се препират дали по време на епидемия всички трябва да са си у дома или само учениците, в кафенето влиза шумна компания от тийнейджъри. След кратко уточняване тя се разделя на момчета и момичета и всяка от групите поема по магазините, които я интересуват. Уговорката им е да се съберат 10 минути преди прожекцията отново в кафенето.

Масово родители водеха децата си на работа вчера, тъй като у дома нямаше кой да ги гледа.

„Имам уговорка дъщеря ни да бъде до обяд с мен, а след това ще я вземе свекърва ми, която свършва работа по-рано“, обяснява Светлана Иванова. Тя, както още няколко нейни колежки, са се уговорили с шефката на фирмата в следващите дни, докато продължава принудителната ваканция, да работят вкъщи.

Половината от децата, които посещават детски градини и ясли в Хасково и Димитровград, вчера си останаха у дома, съобщи д-р Делчо Янев, директор на РИОКОЗ в Хасково. Една част от тях са с дихателни инфекции, а други родителите въобще не са завели в градините, за да не се заразят.

Тийнейджъри започнаха да се събират на групи от сутринта вчера в първия ден от ваканцията.

Намалелият брой деца обаче не означава, че заведенията ще бъдат затворени. В случай че в една група в градината децата са под 12, а в яслата под 8, ще бъдат сформирани слети групи, обясниха от РИОКОЗ.

Студентите в Добрич  от вчера също бяха пуснати в грипна ваканция. Преустановени са учебните занятия в Международния колеж, в който се обучават около 1200 студенти. В принудителна почивка до 13  ноември ще  бъдат и около  300 студенти – редовно обучение,  в Педагогическия  колеж, който е филиал  на  Шуменския университет. Над 100 студенти в колежа филиал на Техническия университет във Варна от днес се връщат в аудиториите, след като няколко дни бяха също във ваканция.
Силвия Ангелова, вестник „Монитор“, 10.11.2009 г.

Подкрепете ни

Теми:
Сподели   Facebook  Twitter  Google+

Още по темата