Духът на Италия завладява София с откриванетето на Италиански фестивал в България. Деветото издание на фестивала откриха кметът на София – Йорданка Фандъкова, и посланикът на Италия – Н.Пр. Стефано Бенацо. Днес в Италия отбелязват национален празник – Ден на Републиката.
Фестивалът е организиран от Института за външна търговия в сътрудничество с Италианския културен институт, под патронажа италианския посланик. Според кмета на София той дава възможност да се разшири търговското сътрудничество между двете страни, а жителите на София и нейните гости да се запознаят отблизо с италианската култура, да се насладят на италианските специалитети и да видят италианската продукция. Ще има и щанд „София 2019г.”, на който ще се представят различни дейности, свързани с кандидатурата на града за Европейска столица 2019г.
На откриването ученици от Италианския лицей в Банкя изпълниха едни от най-известните италиански песни. Италианският фестивал се провежда в градинката пред „Кристал” и ще продължи до 10 юни.
“Площад Италия” е една от многобройните инициативи съпътстващи фестивала, която ще пренесе духът на Италия в центъра града. На различни щандове в градинката пред „Кристал“ жителите и гостите на София ще се запознаят с италианската култура, продукти свързани с промотиране на територията, туризма и модата. Те ще могат да се насладят на италиански специалитети, предложени от участниците от различни региони на Италия.
Прояви в рамките на фестивала са включени в програмата на Sofia Design Week.
Пълната програма на деветото издание на “Италиански фестивал 2012” в София ще намерите ТУК.
Снимка: flickr/roevin

2 юни, 2012 19:11 | 

Теми:
Facebook
Twitter
Google+


Facebook
Twitter
Google+
Кристина коментира на 2 юни, 2012 г., 19:32 ч.
I LOVE ITALY!!! =)))