Площад „Независимост” става сцена за улична милонга

26 август, 2012 07:00 | Изкуство, Свободно време | Няма коментари

Площад „Независимост” става сцена за улична милонга

Площад „Независимост” става сцена за улична милонга. Тази неделя (26 август) ще се проведе последното за тази година издание на летния фестивал на открито „София диша“. Мястото този път е столичното Ларго, а темата на седмицата е „Песента на танца“.

Мястото ще приюти танцьори и музиканти, които ще изнесат своите мини-спектакли, за да закрият тазгодишното, трето издание на нашумелия летен софийски фестивал.
Традиционно за „София диша“ посетителите на последното издание на фестивала ще бъдат не просто зрители, но и участници в неделята на изкуствата. Всички ще могат да се потопят в типичната на Буенос Айрес традиционна улична милонга (танго парти).

За всички, които имат талантливи деца, „София диша“ предлага възможност за творческо развитие в музикалната сфера. Детски арт център „Приказка“ ще проведе на площад „Независимост“ първи кръг на кастинг за деца между 5 и 10 години. Победителите ще могат да се обучават от екипа на музикалния педагог и композитор Петър Льондев.

Подкрепете ни

Сподели   Facebook  Twitter  Google+

Още по темата