От следващата учебна година ще имаме нови дипломи

23 октомври, 2012 16:52 | Висше образование | 1 коментар

От следващата учебна година ще имаме нови дипломи

От следващата учебна година ще имаме нови дипломи. Това съобщи заместник-министърът на образованието Петя Евтимова по време на заключителен семинар „Националната квалификационна рамка и нейното съотнасяне към европейската квалификационна рамка”.

В новите дипломи ще бъде посочено националното ниво от квалификационната рамка и съответното му европейско ниво.

Европейската квалификационна рамка съдържа 8 степени на образование и квалификация. Във всяка една от тях е споменато какви умения и знания трябва да има съответното лице, което получава документ за образование или квалификация.

През февруари 2012 година Министерският съвет прие националната квалификационна рамка, която да включва всичките 8 нива, съответстващи на Европейската квалификационна рамка.  Разлика е, че в България има нулево ниво, което включва предучилищната възраст.

Посочването на такова ниво в документа за образование и квалификация при мобилността на съответното лице в друга държава ще е изключително полезно.Другата държава ще може моментално да се ориентира какво образование и квалификация има това лице, коментира Евтимова.

Подкрепете ни

Сподели   Facebook  Twitter  Google+

Още по темата

  1. мая коментира на 23 октомври, 2012 г., 23:38 ч.

    Този тип дипломи ще са голямо улеснение