Кметът на София, Йорданка Фандъкова, заяви, че инвестициите в инфраструктурата са приоритет на Столична община за 2013 година. Изказването бе направено в предаването „Факторът Кошлуков“ на ТВ7, предаде Агенция „Фокус“.
Приоритетни са още подобряването на градския транспорт, изграждането на нови детски градини и продължаване на работата по завода за преработка на отпадъци.
За облекчаване на трафика в София Столична община ще работи в три основни направления. На първо място Фандъкова посочва подобряването на обслужването в градския транспорт. Това ще стане чрез обновяване на парка и продължаване на работата по изграждането на метрото. Предвижда се закупуване на 120 нови автобуси и 20 трамвайни мотриси със средства по оперативни програми. Втората мярка е изграждането на алтернативни трасета и обходни маршрути, а третата е въвеждането на интелигентна система за управление на трафика.
През следващата година ще бъде открит и Околовръстният път край гара „Яна“. Важни проекти ще бъдат и Западната дъга и Северната скоростна тангента, стана ясно още.
Ще бъдат отпуснати също около 80 милиона евро безвъзмездна помощ от Европейския съюз за започване на работа по втория етап от изграждането на системата за третиране на отпадъците на столицата. Депото и пречиствателната станция вече са изградени и почти приключва работата по рециклиращите инсталации. Вторият етап предвижда и изграждане на инсталацията за механично и биологично третиране на отпадъците.
Снимка: Николай Николов

29 декември, 2012 12:29 | 

Теми:
Facebook
Twitter
Google+


Facebook
Twitter
Google+