Евгения Харитонова е новият председател на Държавната комисия за енергийно и водно регулиране (ДКЕВР), реши правителството в оставка. Харитонова ще довърши мандата на подалия оставка председател на комисията Юлиана Иванова, който изтича през септември 2014 година.
Съгласно Закона за енергетиката председателят и членовете на ДКЕВР се освобождават предсрочно само при изрично посочени в закона хипотези. В конкретния случай е налице една от тях, а именно – подадено писмено искане за освобождаване. Предвид на това е и необходимостта от своевременно избиране на председател на ДКЕВР при спазване на ограниченията и на изискванията на закона, допълват от „Дондуков 1“.
Eвгения Харитонова до момента бе заместник-министър на икономиката, енергетиката и туризма с ресор „енергетика“. Професионалната си кариера Евгения Харитонова започва през 1972 г. в „Техенерго“ ЕАД. Заемала е и ръководни длъжности в Националната електрическа компания. През 1999 г. заедно със свои колеги работи за създаването на Държавната комисия за енергийно регулиране. От 2010 г. до 15 май 2012 г. е член на ДКЕВР.

9 март, 2013 10:25 | 

Теми:
Facebook
Twitter
Google+


Facebook
Twitter
Google+