Продължават уроците за малките художници в галерия „Средец“

1 юли, 2014 12:59 | Афиш, Свободно време | Няма коментари

Продължават уроците за малките художници в галерия „Средец“

Всяка седмица до края на месец юли ще продължат уроците за малките художници, записали се в курса за изобразително, пластично и декоративно изкуство към галерия „Средец” на Министерството на културата.

Децата ще посещават всяка сряда и четвъртък от 17 до 18 часа ателието по рисуване в престижния столичен арт салон „Средец”. Участниците в курса са на възраст от 5 до 12 години. На най-малките е предоставена пълна възможност за свободна творческа изява и развитие.

Още тази сряда малчуганите ще могат да разгледат и наредената в галерията нова изложба на художника Иван Стратиев–творец с тридесетгодишна професионална кариера, с реализирани десетки изложби в България и чужбина.

Целта на проекта „Ателие за деца в галерия „Средец” е да провокира в малчуганите по-голям интерес към изобразителното, пластичното и декоративното изкуство. Веднъж месечно децата посещават и изложба в Националния музей на българското изобразително изкуство на пл. “Княз Александър І” №1 /Национална художествена галерия/.

Обучението в курса e напълно безплатно, то включва рисуване с черни и цветни моливи, сух и маслен пастел, работа с пластилин и колаж с хартия, текстил, както и с различни нетрадиционни материали.

 

Подкрепете ни

Сподели   Facebook  Twitter  Google+

Още по темата